ua.service.net@gmail.com    

Заміна клавіатури та чистка Lenovo IdeaPad L340 Gaming

Заміна клавіатури та чистка Lenovo IdeaPad L340 Gaming

 

Огляд та діагностика несправностей клавіатури та системи охолодження Lenovo


Взагалі-то, ноутбук Lenovo IdeaPad L340 Gaming потрапив до нас зі скаргою: "ноутбук залитий через клавіатуру і не вмикається". 
Ми завжди починаємо з діагностики. Ось її результати: 
- клавіатура дійсно залита, на ній зі зворотного боку є сліди залиття. Клавіатуру треба міняти на нову.

сліди залиття на клавіатурі
- на материнській платі не було виявлено залишків рідини і окисів, плата не короткозамкнена, як це зазвичай трапляється. Причина того, що ноутбук не вмикався - закорочена клавіатура ноутбука. Річ у тім, що вона активна, тобто з кнопкою увімкнення. На таких пристроях, якщо не працює клавіатура, ноутбук ви теж не зможете увімкнути. Отже, причину знайшли.
- система охолодження цього Lenovo терміново потребує чистки, це зрозуміло навіть суто візуально. Пізніше, на тестах виявили перегрів. Тому чистка системи охолодження необхідна. Трохи фото. Обидва вентилятори повністю забиті пилом.

бруд у вентиляторі

другий вентилятор

Пил вже "розгулявся" і по корпусу. Біля вентилятора. Навколо охолоджуючої трубки. На петлях. Термопаста на кристалах процесора і відеочіпа висохла, її теж треба замінити.

пил навколо охолодження

пил на петлі

спресований бруд у ноутбуці

пил на трубці системи охолодження
Чому ми взагалі вирішили написати за цей випадок ремонту? Адже тут нічого такого - заміна клавіатури та профілактика. Та все ж є нюанс. Деталі на цю модель ноутбука, в порівнянні з іншими моделями лінійки IdeaPad, коштують недешево. Оригінальна клавіатура Lenovo L340 Gaming в кольорі Onyx black та з підсвіткою Dark Blue коштує 2100-2300грн(ціни на грудень 22 року), плюс робота по заміні: ноутбук повністю розбирається; клавіатура тут впаяна у корпус та закріплюється додатково металевою пластиною, яку теж треба випаяти, щоб дістатися до клавіатури і потім обов'язково, після встановлення нової деталі, повернути пластину назад. Клавіатура і пластина припаяні до корпусу точково, тож з урахуванням всього процесу в обидві сторони - це біля 350 точок для пайки. На фото нижче якраз видно частину цього металевого накриття. Чорні цятки - то і є місця кріплення до корпусу. Для прикладу, обвели кружальцями пару штук.

плита на клавіатуру

В підсумку, виходить кругленька сума за ремонт.
Цікаво те, що у даній моделі є варіанти зекономити. У власника було саме таке бажання і, відверто кажучи, в наші буремні часи нічого в цьому страшного немає та й ситуації різні бувають. Тим паче, що зекономити можна до 1400 грн. Про що йдеться? 

Шляхи вирішення питання заміни клавіатури на Lenovo Gaming L340

Тут є два варіанти:
 - встановлення клавіатури з сірими кнопками та білою підсвіткою. Вона приблизно на 800-900 грн дешевша за синю.
 - встановлення клавіатури з сірими кнопками без підсвітки. Цей варіант буде найдешевшим. Різниця в ціні буде вже приблизно 1100-1400 грн.
 Власник погодився на останній варіант. Фактично - це оригінальна клавіатура Lenovo, просто з іншої моделі. Жодних копій ми не пропонуємо, бо вони бувають поганої якості, навіть на око видно нижчу якість пластику, букви можуть затиратися дуже швидко й т ін. Перед тим, як показати результат роботи, хочемо зазначити, що нам вдалося врятувати підсвітку від рідної залитої клавіатури і ми наклали її на полотно нової клавіатури. І хоча самі літери не підсвічуються, та навколо кнопок підсвітка є. Далі фото.

Перше фото- при денному світлі.

Lenovo L340 після заміни клавіатури

Друге - у темноті. 

підсвітка клавіатури у темряві
 Ми не рекламуємо саме цей варіант, але знати за нього все ж буде корисно, оскільки всяке може трапитись, а ноутбук потрібен вже на зараз. До слова, такі роботи ми виконуємо за пару годин( за умови наявності клавіатури на складі), або ж готовність на наступний день.
 Чи даємо ми гарантію? Так. Від 3 до 6 місяців.
 Чи ремнотуємо ми материнські плати Lenovo IdeaPad L340 Gaming після залиття чи короткого замикання? Так, також даємо гарантію на свої роботи. Детальніше про ремонт залитих ноутбуків можна прочитати тут. Цікаві і яскраві фото на тему "Що стається з ноутбуком після залиття?" можна глянути тут.
 Є про що нас запитати? Зателефонуйте, напишіть або просто заходьте на безкоштовну консультацію до нас у сервіс, що на вул Хорива 23. Контакти.
 067-500-42-81 (Viber, Telegram)
 099-160-86-40
 096-057-22-46 (Viber, Telegram)
 ua.service.net@gmail.com

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.