ua.service.net@gmail.com    
14 січня 2022

Модернізація та профілактика моноблока Acer Aspire Z5710

  • Модернізація та профілактика моноблока Acer Aspire Z5710
Модернізація та профілактика моноблока Acer Aspire Z5710

 

Можливості модернізації моноблока Acer


Стара техніка - це не завжди мотлох. Іноді технічна база пристрою дозволяє модернізувати його до стану, що відповідає поточним вимогам власника.
Розглянемо таку ситуацію на прикладі моноблока Acer Aspire Z5710. Пристрій, на хвилиночку, 2010 року випуску, але досі працює.
моноблок acer Aspire z5710
Власник звернувся до нас зі скаргою на повільну роботу моноблока та за апгрейдом.
Ну що ж, подивимось, що тут є.
Acer Aspire Z5710 - сенсорний моноблок, оснащений процесором Intel Core I5 першого покоління, 4Гб оперативної пам'яті DDR3, жорстким диском на 1.5 Тб та DVD-RW приводом.
комплектація Acer Aspire Z5710
Який апрейд можна запропонувати?
1) Встановити SSD накопичувач, який буде працювати в 10 разів швидше, ніж старий жорсткий. Для досягнення такого ефекту операційна система має бути встановлена саме на SSD.
Є два варіанти установки диску в цей моноблок:
 - Замість старого жорсткого
 - Замість DVD-привода. В такому разі на місце привода стає спеціальний перехідник з SATA роз'ємом - Optibay. Він має наступний вигляд(вони є слімові й звичайні).
 перехідник
 HDD на 1.5 Тб залишається і стане додатковим місцем для зберігання файлів. В подальшому він відображатиметься в системі як диск Е, F та ін.(в залежності від того, на скільки дисків він був розбитий раніше)
 Власник обрав другий шлях: залишаємо HDD там, де він і був, ставимо SSD з Optibay замість DVD-RW. Обраний об'єм накопичувача 240Гб - цього вистачить для системи.
2) Додати оперативної пам'яті. Що ми маємо? На платі є 4 слоти, з яких 2 зайняті планками по 2 гігабайти з частотою 1333MHz. Ось фото (стрілочки - вільні слоти для пам'яті).
слоти під оперативну пам'ять
 Цей моноблок підтримує максимум 8 Гб пам'яті. Тобто ми можемо додати ще 4 Гб і все.
Зверніть увагу! В цій моделі Z5710 планки треба міняти "кітами" - тобто парою. І пара ця має бути одного виробника і однакової частоти. Встановити однією планкою 4Гб не вийде: моноблок або не увімкнеться, або зависатиме ще на етапі завантаження системи. Якщо зіткнулися з такою проблемою на своєму моноблоці - зауважте цю особливість.
 Отже, кіт пам'яті: 2шт по 2Гб встановили, рухаємось далі.
 

 

Скарги на повільну роботу моноблока.


 
 Перше, на що ми звернули увагу, коли відкрили моноблок - стан системи охолодження. Безсумнівно, кількість пилу і бруду зіграла не останню роль у впливі на продуктивність роботи. Трохи деталей і фото.
 Вентилятори процесора і відеокарти забиті пилюкою.
кулер відеокарти

кулер процесора

кулери в моноблоці Acer
 Решітки радіаторів наглухо забиті брудом. Там утворився цілий килим.
решітка радіатора системи охолодження

забруднена решітка радіатора системи охолодження

радіаторна решітка моноблока
 Термопаста на кристалах мікросхем висохла. Відводити тепло з чіпів на трубку охолодження вона вже не могла.
 Недивно, що моноблок на температурних тестах показав страшенний перегрів. Тож наступним кроком буде чистка системи охолодження від пилу та заміна термопасти. Це потрібно для того, щоб після модернізації моноблок не помер від банального перегріву.
 У підсумку: після модернізації апарат вмикається і повністю завантажується за 20 секунд (від натискання кнопки увімкнення до робочого столу), спокійно відкриває 7 і більше вкладок. Для серйозного програмування він не згодиться, звичайно, але для такої нині популярної(через карантин)роботи через "зум", серфінгу  в інтернеті, перегляду фільмів, легких ігор та ін - цілком годяща й швидка машина. Тому не поспішайте списувати з рахунків такі пристрої, вони ще можуть згодитися.
 Цікавить можливість модернізації Вашого моноблока? Зателефонуйте чи напишіть нам для безкоштовної консультації. Ми на зв'язку й раді будемо допомогти. Можливо Вас цікавить інший ремонт моноблока? З цінами ви можете ознайомитись тут. Контакти тут.
 067-500-42-81 Viber, Telegram
 099-160-86-40
 096-057-22-46 Viber, Telegram
 ua.service.net@gmail.com

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.