ua.service.net@gmail.com    
21 лютого 2022

Ремонт залитого Asus ROG Zephyrus DUO 15

Ремонт залитого Asus ROG Zephyrus DUO 15

 

Діагностика несправностей ноутбука Asus ROG


Ми вже багато років спеціалізуємось на ремонті залитих ноутбуків. Потрапляють до нас різні апарати. Тож лиха доля не обходить навіть ноутбуки з цінником 70 тис.грн+. Саме з такого штибу пристроєм нам довелося мати справу цього року. 
Asus ROG Zephyrus DUO 15 GX550L опинився в нашому сервісному центрі після залиття.
Рідина потрапила у праву частину клавіатури, після чого ноутбук перестав вмикатися. Така його історія хвороби.
Ми постійно працюємо із залитими ноутбуками, тому нічого шокуючого для нас тут не було, хоч сам пристрій має конструкцію підвищеної складності і взагалі - ексклюзивний. Тим не менш, процедура діагностики і ремонту материнської плати залишається такою ж, як і при роботі з іншими ноутбуками.
Отже, пристрій не давав жодної індикації. Це ознака того, що рідина вже потрапила на плату і, як мінімум, є коротке замикання по живленню. Діагностика материнської плати підтвердила це (окиси на платі, пошкоджені мікросхеми, найголовніше - рідина не потрапила в зону відеокарти і процесора).
Після ремонту материнської плати постало питання з клавіатурою. 

 

Ремонт клавіатури ноутбука Asus ROG Zephyrus


Зазвичай у таких випадках встановлюють нову і на цьому ремонт залитого ноутбука можна вважати завершеним. Але ж з такими пристроями не буває просто. В першу чергу тому, що їх обслуговування проблематичне через відсутність деталей. Звідси - відсутність клавіатури для заміни в Україні. А ноутбук потрібен вже сьогодні, як то кажуть. 
Звичайно, можна замовити її з-за кордону, але за умови, що у Вас є час зачекати. Там такі клавіатури коштують біля 350 доларів(ціна без топкейсу, тобто верхнього корпусу, ще й знадобиться гравіювання, бо розкладка тільки US). Та й навіть так, з огляду на вартість апарату, ця сума є цілком виправданою. 
В усіх інших випадках, клавіатуру можна спробувати відремонтувати, а саме: відновити обірвані й пошкоджені токопровідні доріжки у її шарах. Робота ця кропітка, виконується під мікроскопом. Цей метод застосовується рідко, бо для більшості апаратів ціна відновлення доріжок вдвічі-втричі вища за вартість нової клавіатури. Тут це мало сенс, тож ми вирішили спробувати. 
Ось, як виглядає ноутбук без задньої кришки.

знята задня кришка
Потім демонтаж материнської плати і системи охолодження.

демонтаж мат плати та системи охолодження
Далі необхідно зняти металеву пластину, що закриває клавіатуру, та від'єднати підсвітку.

металева пластина для клавіатури
Сама ж клавіатура прикручується на більш ніж 60 болтів. Викручуємо і їх.

клавіатура прикручена до корпусу
Тепер необхідно акуратно зняти кнопки в області, де є пошкоджені доріжки.

зняті кнопки клавіатури Asus ROG Zephyrus
Далі вже є доступ до токопровідних доріжок, на фото нижче - це такі тоненькі металізовані ниточки. Далі майстер шукає обриви і пошкодження та ремонтує їх.

токопровідні доріжки
Клавіатуру вдалося відновити, підсвітка не постраждала, все пройшло добре. Ось фото готового результату. А власник, між іншим, спочатку збирався розпродати цей ноутбук по запчастинам. 

залитий Asus ROG Zephyrus після ремонту

робоча підсвітка

другий екран
Не поспішайте ставити хрест на залитих ноутбуках.
Пропонуємо ремонт залитого ноутбука з гарантією! 
Є про що нас запитати?:)
067-500-42-81 Viber, Telegram
099-160-86-40
096-057-22-46 
Viber, Telegram

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.