ua.service.net@gmail.com    

Ремонт Asus ZenBook UM425

Ремонт Asus ZenBook UM425

 

Проблеми із зарядкою та перегрівом на Asus UM425

 

Свіженька модель у нашому сервісному центрі Asus ZenBook UM425I, 14 діагональ, ультрабук.
На що скаржиться?
 - гріється під час роботи
 - не заряджається.
 З особливостей. Ноутбук падав, а тому має пошкодження.
 Деформований корпус екрану, через що кришка не прилягає до корпусу материнської плати. Вм'ятина з лівого боку. Ось фото.

деформована кришка

До того ж з лівого боку на самій матриці з'явилась чорна смуга. Також фото.

пошкодження екрану

пошкодження, збільшено
 Що робити з екраном? Якщо такий дефект вам не заважає(око не сіпаєтьсяsmiley), то можна користуватись і так. Якщо ж це створює незручності, то такі речі не "лікуються" - треба міняти екран. 
 Стосовно кришки. За жодних обставин не намагайтесь вирівняти її самотужки! Ви можете легко пошкодити дисплей: він тоненький і при найменшому зусиллі, отримаєте тріщину. Коштують вони нині недешево. Тож відновлювати геометрію корпусу можна тільки у випадку, коли екран вже демонтований. Тут також є свої особливості, оскільки матриця вклеєна у кришку. 
 Виробник не дуже то й розраховував(а точніше - взагалі не розраховував), що хтось захоче лізти в екран, замість того, щоб замінити всю кришку у зборі, що неминуче стане в добру копієчку. До чого ми? Демонтаж непошкодженого екрану - вже непроста процедура, бо там прикладається певне зусилля і тиск, щоб зняти тоненьку рамку і прибрати клейові смуги з-під екрану. Демонтаж екрану, який ВЖЕ має несправності(як в цьому Asus) - неминуче веде до його ще більшого пошкодження. Ось ця чорна смуга, при таких маніпуляціях, цілком може розповзтися далі по поверхні дисплею. Тому власник вирішив поки залишити кришку, як є. 

 

Що по діагностиці несправностей?


 З першою скаргою все ясно: треба чистити й міняти термопасту. Профілактиці таких ноутбуків треба приділяти увагу. По-перше, система охолодження в них непотужна: тонесенький маленький вентилятор(висота 5 мм) і такий же радіатор. Вони забиваються пилом швидше, ніж системи охолодження звичайних ноутбуків. Тому, якщо ви відчули, що пристрій почав нагріватися більше, ніж зазвичай - не зволікайте з чисткою. 

вигляд без кришки Asus UM425
 Є ще один нюанс, про який ми б хотіли попередити - впаяний вай-фай модуль. Дедалі частіше виробники комплектують свої вироби саме такими модулями. На фото, для порівняння, поруч з wi-fi на Asus UM425 ми поклали вай фай старого зразка.

два види wi-fi модулів

Так от. Такі wi-fi модулі дуже "бояться" температур вище 80 градусів. Вони також виходять з ладу, коли ноутбук перегрівається. І все б нічого, якби не процедура його заміни. Зазвичай несправний модуль можна легко витягти з роз'єму на платі і встановити туди новий. І коштує це від 400 до 700 грн з роботою(залежить від модифікації деталі, вони також є різні). В даному ж випадку тільки сам модуль коштуватиме від 700 грн + робота(пайка біля 1000 грн). Тому краще вчасно замінити термопасту і почистити від пилу ноутбук, ніж потім додавати до прайсу ремонту послугу за послугою. Нам уже доводилось мати справу із заміною інтегрованого в плату wi-fi модуля, можете прочитати про це тут.
 Скільки коштує чистка Asus UM425 в сервісному центрі Ua-service?
 500 грн (ціни актуальні до кінця 2021 року, можуть змінюватись, тому уточнюйте, будь ласка) Контакти тут.
 Скільки часу це забере?
 Біля години.
 Переходимо до другої скарги.
 Ноутбук не заряджається. Діагностика виявила, що проблема у зарядці для ноутбука, а не в гнізді. Тому тут просто замінили несправний блок живлення на новий. 
 Новий оригінальний блок живлення (зарядка) - 900 грн(станом на грудень 2021р.) Гарантія 12 місяців.

Можна звичайно обрати й копію: коштує це дешевше (гривень на 200-300), але виробники часто дають мізерні гарантії на такий товар - від 14 днів до 3 місяців. Тому тут вирішувати тільки вам.

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.