ua.service.net@gmail.com    
11 лютого 2023

Ремонт ноутбука Lenovo Legion Y520-15ikbn після падіння

Ремонт ноутбука Lenovo Legion Y520-15ikbn після падіння

 

Несправності Lenovo Legion Y520 після падіння

 

Цьому ноутбуку добряче дісталося на горіхи. Він впав і має ряд пошкоджень. Глянемо детальніше. Які скарги?
 - перестав вмикатися, дає індикацію на декілька секунд і вимикається.
 - пошкоджений корпус материнської плати (відламані шматки пластику, деформація й т.ін).
 У таких випадках слід завжди починати з головного - з діагностики материнської плати. Все просто, якщо її ремонт виявиться економічно недоцільним або й неможливим, то все інше вже не матиме значення. 
 Тож ми провели діагностику плати і дізналися про наступне:
  - перше, що потрапило на око, коли ми відкрили ноутбук - частково вирвана з плати мікросхема bios. Вона трималася лише на двох лапках з восьми. Під нею у шарах плати пошкоджені токопровідні доріжки. Ось фото. 

мікросхема bios

пошкоджена мікросхема
  - множинні короткі замикання в секторі живлення ноутбука спричинені падінням та відбитими мікросхемами.
  - деформована трубка системи охолодження. Навіть неозброєним оком видно, що ноутбук забитий пилом і брудом, а отже потребує чистки, на чіпах вже давно час міняти термопасту. Ось декілька фото. Один з вентиляторів.

вентилятор Lenovo Legion

Пил розповсюдився вже і на інші елементи плати. 

пил на платіпилюка на системі охолодження
  - відсутні частини пластику на топкейсі і нижньому корпусі пристрою. Фото

верх і них Lenovo Legion
  - всередині корпусу є виламані кріпильні втулки. Декілька прикладів.

втулка на топкейсівтулка на нижньому корпусі
  Підсумуємо. Це ще не найгірший список поломок. Ситуація буває значно складнішою. До слова, у нас вже є статті про небезпеки, які можуть спіткати ноутбук після удару чи падіння. Трохи корисної інформації можете прочитати тут і тут.

 

Етапи ремонту ноутбука Lenovo Legion Y520-15ikbn


  Отже, як ми вже зазначали вище - спочатку ремонт материнської плати, потім все інше.  
  Майстер відновив токопровідні доріжки у шарах плати під вирваними мікросхемами, замінив пошкоджені й короткозамкнені елементи на нові, прибрав усі короткі замикання. Замінив мікросхему bios та прошив її. Робота кропітка й частково виконується під мікроскопом.
  Наступний етап - ремонт трубки та чистка системи охолодження. Вирівнювання вигнутої термотрубки - те ще завданнячко, бо прилягати вона має ідеально рівно, без зазорів. Інакше чіпи не будуть правильно охолоджуватися й ноутбук отримає термоудар. До речі, проблема деформованої трубки системи охолодження зустрічається досить часто не тільки у результаті падіння, а й через дії некваліфікованих власників чи майстрів. Трубка мідна, легко гнеться, хто не вміє правильно демонтувати(особливо, коли термопаста на мікросхемах вже застигла й трубку важко від'єднати) - обов'язково її вигинає. Дехто ставить тихенько все назад і сподівається, що минеться(так це не працює), хтось намагається вирівняти сам, але це завдання не для кожного. Ми такі штуки ремонтуємо вже багато років, маємо досвід і знаємо, як зробити все правильно. 
  Тож, трубка готова, нову не знадобиться купувати (а це окрема стаття витрат, бо вони недешеві). Тепер час почистити вентилятори та радіаторні решітки від пилу і замінити термопасту на кристалах процесора і відеочіпа. Завершуємо роботи з платою тестуванням ноутбука під максимальним навантаженням: ми бачимо наскільки правильно та ефективно працює система охолодження та перевіряємо чи все працює на самій платі.
  Третій етап - корпус
  Вирвані кріпильні втулки можна відреставрувати й посилити, в нашому блозі є багато прикладів такого ремонту. А от відсутні шматки пластику та деформацію корпусу в даному випадку вже ніяк не сховаєш. Тому тут доцільно замінити обидві частини (топкейс та нижній корпус) на нові або вживані. У нас на складі був вживаний корпус у хорошому стані й до того ж це виявилось на 1500 грн дешевше, ніж нові деталі з роботою, тому власник погодився саме на такий варіант. 
  Готово!

Lenovo Legion Y520-15ikbn
  Наостанок, трохи інформації для ознайомлення.
  Діагностика ноутбука - безкоштовна. Деталі тут.
  Ремонт материнської плати ноутбука Lenovo Legion Y520-15ikbn - від 1500 грн (вартість узгоджується після діагностики).
  Гарантія на ремонт материнської плати - від 3 до 6 місяців.
  Заміна корпусу ноутбука Lenovo Legion Y520-15ikbn - від 1500 грн (ціна залежить від деталі, яку необхідно замінити. Корпус має 4 частини - кришка матриці, рамка, верхній корпус(топкейс), нижній корпус(дно).
  Чистка системи охолодження Lenovo Legion Y520-15ikbn - 1100-1300 грн. 
  Загалом, всі ціни ми уточнюємо на момент звернення у сервіс, оскільки вартість запчастин може змінюватися.
  Є запитання по ноутбуку? Телефонуйте, пишіть на месенджери або заходьте до нас на безкоштовну консультацію на Хорива 23.
  067-500-42-81 (Viber, Telegram)
  099-160-86-40
  096-057-22-46 (Viber, Telegram)
  ua.service.net@gmail.com
  

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.