ua.service.net@gmail.com    
25 лютого 2019

Нетиповий випадок короткого замикання на материнській платі

  • Нетиповий випадок короткого замикання на материнській платі

Цікава історія з хорошим кінцем (що ,за нижчеописаних обставин, є виявом неймовірного везіння:).
Ми отримали у месенджер повідомлення, у якому йшлося про те, що на клавіатурі ноутбука Lenovo S540 перестав працювати лівий Ctrl.
Потім на екрані почали з'являлися артефакти ("сміття", смуги, квадратики т.ін.), які супроводжувались дуже неприємним звуком - фото додаємо.

артефакти на екрані
Наступного ранку, коли власник завітав до майстерні, ноутбук вже не вмикався.

Що ж сталося?

В роз'ємі HDMI ми знайшли сторонній предмет, а саме - деталь від кулькової ручки (див фото).

металеве кільце від ручки

деталь кулькової ручки

Ця деталь закорочувала материнську плату. 
Як усе відбувалося? Через коротке замкнення ноутбук не міг провести повну ініціалізацію (така собі перевірка всіх пристроїв, які підключаються на материнську плату), звідси й проблеми з клавіатурою. Далі коротити почало вже й на відеочіп : проявилося це отими "спецефектами" на екрані. Потім ноутбук почав постійно перезавантажуватися й насамкінець злетіла прошивка мікросхеми BIOS. Внаслідок цього, апарат перестав вмикатися.
Довелося прошити мікросхему BIOS, після чого ноутбук ввімкнувся. Роз'єм HDMI залишився живим, відеочіп - живий, клавіатура - працює, як і належить. Та й загалом, ноутбук залишився жити й працювати далі! Це просто неймовірно, що все обійшлося лише біосом.surprise

Наостанок. Як в роз'єм потрапив шматок ручки?
На це питання нам дав відповідь сам власник, який згадав: у сумці, де зазвичай знаходиться ноутбук, лежала розламана кулькова ручка. ЇЇ частини раніше вже пошкодили екран іншого ноутбука. Ручку звичайно що викинули з сумки, але залишилось оце металеве кільце, яке мало не наробило шкоди.

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.