ua.service.net@gmail.com    
19 жовтня 2021

Заміна клавіатури на Lenovo Legion Y530-15ich

Заміна клавіатури на Lenovo Legion Y530-15ich

 

Проблеми з клавіатурою та системою охолодження


Ноутбук Lenovo Y530 серії Legion потрапив до нас з наступними скаргами:
- вирвані декілька кнопок на клавіатурі
- шумить вентилятор з лівого боку
- ноутбук гріється під час роботи.
Діагностика виявила таке:
 1) Клавіатура. Клавіші вирвані, як то кажуть, з м'ясом. Тобто на клавіатурі пошкоджені механізми кріплення кнопок. За таких обставин варіант "підібрати й встановити нові кнопки" - не підійде, оскільки кріпити їх нікуди.
 Заміна клавіатури, у даному випадку, - єдиний можливий вихід. Детальніше про процес заміни, вартість і строки далі у статті. Поки закінчимо з результатами діагностики.
 2) Шумить вентилятор, гріється. Чому? Ноутбук давно не чистили, у вентиляторах (а їх тут два: один для процесора, інший для відеочіпа) накопичився пил. Нетиповий шум (нормальним звуком вважається шелестіння, а не хрускіт, гуркіт й т.ін.) видавав кулер, що охолоджує процесор. На його лопастях накопичилось більше бруду. Яке рішення?
 Чистка системи охолодження від пилу та заміна термопасти. Перше - забезпечить стабільну й правильну роботу кулерів, друге - вирішить проблему перегріву. І те й інше треба обов'язково робити в комплексі, не можна прибрати тільки пил й залишити стару термопасту(досі найпоширеніша помилка). Все просто: воно діє тільки разом, якщо зробити щось одне - ноутбук все одно отримає термоудар. 
 Чистка ноутбука Lenovo Legion Y530 15 - 800 грн(ціна актуальна на жовтень 2021р, уточнюйте)
 Час виконання - 1 година
 Нарешті переходимо до основної теми статті.

 

Етапи заміни клавіатури на Lenovo Legion


 Ноутбуки цієї серії не належать до кола тих апаратів, де на встановлення нової деталі витрачається максимум 15 хвилин. Заміна тут і справді відбувається поетапно і забирає добрих декілька годин.
 Тож почнемо, далі з фото.
 1) зняти сервісну кришку (він же нижній корпус)

знята сервісна кришка
 2) обов'язково від'єднати акумулятор
 3) демонтувати термотрубку та зняти вентилятори

знята термотрубка з системи охолодження

зняті вентилятори
 4) від'єднати від материнської плати всю периферію: шлейфи, додаткову платку, ssd, wi-fi модуль, антени, батарейку BIOS та іншу дрібноту
 5) наступною йде материнська плата

знята материнська плата
 6) також важливий нюанс: треба акуратно зняти ізоляційну плівку, не пошкодити її (на фото вище - чорна область). Вона є важливою ланкою між материнською платою і металевою пластиною, що кріпиться до топкейсу (дивись фото далі)

металева пластина без ізоляції
 7) відпаяти від топкейсу(або верхнього корпусу) цю металеву пластину. Ось як вона виглядає окремо.

відпаяна металева пластина
 8) відпаяти саму клавіатуру.

топкейс готовий до встановлення нової клавіатури
 Загалом два останні пункти- це біля 200 точок пайки в одну сторону.
 Як Ви вже зрозуміли, для заміни клавіатури на нову знадобиться виконати все у зворотньому порядку : припаяти нову клавіатуру, припаяти металеву пластину і далі за списком. Робота дуже кропітка.
 Підсумуємо.
 Заміна клавіатури на Lenovo Legion Y530-15ich, ціна - 2600 грн (Оригінальна! клавіатура, бо є копії, які легко відрізнити за якістю пластику + робота)

ноутбук Lenovo Legion Y530 після заміни клавіатури
 Гарантія - 3 місяці
 Час виконання - 2-3 години (за умови наявності клавіатури на складі).
 Потрібна заміна клавіатури на Lenovo Legion, чи можливо виникла якась інша проблема?(не вмикається, перегрівається, не вимикається сам та ін) Зателефонуйте нам або завітайте у нашу майстерню за адресою м. Контрактова Площа, вул, Хорива 23. Контакти

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.