ua.service.net@gmail.com    

Модернізація Asus K55VD

Модернізація Asus K55VD

 

Діагностика скарг та несправностей

 

Здебільшого ноутбуки мають платформи, які можливо модернізувати й отримати чудовий результат. Ноутбук Asus K55vd - якраз такий випадок.
 Почнемо з самого початку.
  З чим потрапив цей апарат, на що скаржився?
   - Повільно вмикається і вимикається
   - Повільно завантажує вкладки у браузері та й взагалі не поспішає реагувати на команди користувача
   - Сильно нагрівається під час роботи
   - Потрібен апгрейд
   Діагностика таких несправностей здебільшого не забирає багато часу, якщо знати, що перевіряти і з чого почати. 
   Якими були її результати?
    1) Ноутбук нагрівався і перегрівався через сильне забруднення системи охолодження і  материнської плати загалом. Пилу було настільки багато, що маркування деяких мікросхем взагалі неможливо було прочитати. Див. фото далі. Для наочної демонстрації кількості пилу, провели пальцем по платі.:) Радіатор системи охолодження також був забитий. А отже гаряче повітря, яке мало б виводитись назовні, просто не могло цього робити. Це одна з причин перегріву. 

пил на платіпилюка на материнській платізапилена відеопам'ятьвентилятор ноутбука

система охолодження ноутбука

    Термопаста на процесорі та відеочіпі вже давно перетворилася на камінь (а мала б бути пастою). Вона давно відпрацювала свій ресурс і не виконувала свою функцію: відводити тепло на мідну термотрубку з кристалу мікросхеми під час її роботи. Суха термопаста - це ще одна причина перегріву. Залишати все у такому стані дуже небезпечно, адже плата легко може отримати термоудар і вийти з ладу (термоудар процесора чи відеочіпа, чи того й іншого одночасно). Чистка системи охолодження - запорука довгої роботи ноутбука. Не забувайте чистити апарат раз на рік й не матимете проблем. Чистка системи охолодження ноутбука в нашій майстерні коштує від 450 до 600 грн, час виконання роботи - 1-3 години. 
    2) "Биті" сектори та сектори на заміну на жорсткому диску. Перевірити стан HDD - один з варіантів для визначення причини повільної роботи ноутбука. HDD необхідно замінити, оскільки процес деградації буде тільки поглиблюватися і згодом Ви не тільки не зможете увімкнути ноутбук, а й втратите всі важливі дані, які зберігалися на ньому. Відновлення інформації з жорсткого диску - штука недешева, тому якщо Ви вже виявили несправність, скопіюйте деінде усе важливе поки це можливо.
У даному випадку перші два пункти стали основною причиною незадовільної роботи пристрою. Варто зазначити, що жорсткі диски дуже чутливі до температури всередині корпусу. Якщо ноутбук забитий пилом і постійно працює при критичних температурах, чекайте сюрпризів від свого HDD. Рухаємось далі. Діагностика проведена, ноутбук почистили.

 

І тільки тепер можна приступати до питання модернізації.


Для того, щоб зрозуміти, як пришвидшити роботу ноутбука, треба визначитись із технічними характеристиками гаджету.

Що ми маємо в Asus K55VD
 - процесор  Intel Pentium B970 (2.3 ГГц), сокетний
 - DDR3 4 Гб оперативної пам'яті однією планкою + один вільний слот на материнській платі
 - жорсткий диск на 500Гб (ми вже визначили, що його за будь-яких обставин треба замінити)
 Що можна зробити з конкретною платформою?
  - Процесор сокетний, а отже його легко можна замінити. У даному випадку ми поставили Intel Core i5-3230m (sr0wy) 3.2GHz замість застарілого Pentium B970.
  - 4 гігабайти пам'яті на нинішній час - це вже замало для функціонування операційної системи. Наприклад, проблема з відкриттям вкладок у браузері - це нестача оперативної пам'яті. Тому ми додали у вільний слот ще 4 Гб. Разом вийшло 8 - цього цілком достатньо для користувацьких завдань власника (серфінг в інтернеті, перегляд фільмів та ін)
  - але левова доля усіх покращень все одно припадає на встановлення SSD замість HDD(навіть якщо він у вас повністю робочий). Ви можете значно збільшити пам'ять та, якщо це дозволяє плата, процесор і все одно не досягнути того ефекту, який буде у разі заміни SSD. Річ у швидкості обробки інформації(зчитування-запис). Жорсткий диск - черепаха, SSD- реактивний літак.:) 
  Здебільшого модернізація ноутбуків нині полягає у збільшенні пам'яті та заміні SSD і цього, за рідким виключенням, виявляється достатньо, щоб продовжити життя ноутбука і не псувати собі нерви в очікуванні завантаження. Конкретна модель Asus дозволяє встановити ще й "свіжіший" процесор. Результатом залишились задоволені і ми , і власник. Агінь! 

 

©2010 - 2022 Ua-Service.net | Усі права захищені.