ua.service.net@gmail.com    
15 липня 2022

Невдала профілактика Acer Nitro 5 AN515-54

Невдала профілактика Acer Nitro 5 AN515-54

 

Наслідки самостійної чистки Acer Nitro 5 AN515-54


З назви статті ви вже, думаю, й так зрозуміли, що нічого хорошого із затії почистити Acer Nitro 5 самотужки не вийшло. А починалось усе з непоганої ідеї.
Сама по собі чистка системи охолодження - це дуже важлива штука. Забиті пилом вентилятори і термопаста, що вже відпрацювала свій ресурс, призводять до перегріву ноутбука, термоудару і смерті пристрою. Чистку треба робити. Але ця процедура не така легка, як може здатися на перший погляд. Там є купа нюансів, кожен з яких не менш значущий, ніж інші. Іншими словами: недотримання хоча б одного з правил, веде до серйозного ремонту материнської плати чи взагалі - смерті.
Отже, почнемо з самого початку.
Ми отримали ноутбук вже у стані, коли він не вмикався і не давав жодної індикації. Власник чесно зізнався, що в процесі збирання апарату після чистки на плату впав болтик. Після чого ноутбук перестав вмикатися.
Помилка №1. Лізти в ноутбук не від'єднуючи акумулятор. Річ у тім, що батарея - це джерело живлення, отже на материнську плату подається напруга. І якщо у цей момент на плату падає металевий болтик - коротке замикання гарантовано! Що й сталося у даному випадку.

Діагностика материнської плати Acer Nitro AN515 показала, що короткозамкнений сектор живлення і вигорів ланцюг живлення процесора. Буває, що після таких болтиків ноутбук взагалі не можна відновити або ж вартість відновлення економічно недоцільна. Висновок один: хочете зазирнути всередину ноутбука(додати пам'яті, замінити SSD чи жорсткий й т ін) - обов'язково спершу від'єднайте акумуляторну батарею.
Йдемо далі. Тепер переходимо до чистки, яку встиг зробити власник.

Помилки у профілактиці ноутбука Acer Nitro 5 AN515-54.


Перше на що ми звернули увагу, коли відкрили ноутбук - це стан вентиляторів. Ось фото.

Acer Nitro 5 AN515-54


1. Пошкоджено вентилятор процесора. На ньому виламані і пошкоджені лопасті. Наслідок некоректного розбирання. Вентилятор тепер треба міняти. 

пошкоджений вентилятор процесора Acer Nitro
2. Обидва вентилятори не почищені. На їх лопастях залишився бруд. Помилка у тому, що заміна термопасти не сильно допоможе охолодженню, якщо вентилятори забиті пилом і погано працюють. Треба обов'язково робити і те, й інше.

брудні вентилятори процесора і відеокарти

брудний вентилятор крупним планом


Потім в поле зору потрапила система охолодження процесора, яка була прикручена лише на 2 болти, замість 4х.

неправильно прикручене охолодження процесора

Це груба-груба помилка, оскільки так можна легко сколоти кристал процесора. У практиці сервісних центрів цей діагноз так і називається "скол на процесорі". Це його смерть.

Річ у тім, що закручування 1, 2 чи 3 болтів не тільки не забезпечує повного прилягання трубки до кристалу, а й створює нерівномірний тиск на нього. Відповідно у місці найбільшого тиску може утворитися скол. Чесно кажучи, ми не сподівалися побачити процесор живим, але тут власнику пощастило! Фізичного пошкодження під мікроскопом виявлено не було. Щастить так далеко не всім. У нас є багато прикладів, на жаль.
Коли ми демонтували трубку системи охолодження, перед нами постала наступна помилка: на мікросхемах відеопам'яті власник зняв терморезинки й намастив термопасту.

термопаста замість терморезинок
В чому проблема?
1. Терморезинка має відмінні від термопасти теплопровідні властивості. Зменшення теплопровідності згубно впливає на роботу ноутбука.
2. Терморезинка значно товща за шар термопасти. А оскільки намащена була саме термопаста, то трубка не прилягала до мікросхем. Тепловідведення не відбувалося. Це ще одна груба помилка: заміна одного термоінтерфейсу іншим на власний розсуд, а не згідно технічних вимог виробника.

Підсумки.


1. Чистка системи охолодження Acer Nitro 5 AN515-54 проведена з грубим порушенням правил і без дотримання техніки безпеки. Цікаво от що: якби на материнську плату під кінець не потрапив болтик і власник таки увімкнув ноутбук після такої чистки, апарат отримав би потужний термоудар(та ж відеопам'ять згоріла б при першому навантаженні, процесор з таким кріпленням також). І не факт, що його можна було б відремонтувати взагалі.
2 Не варто здобувати досвід чистки на власному ноутбуці(та й чужому також). Довірте цю роботу тим, хто виконує її щодня, і робить це швидко та професійно. Замість сплати за послугу "чистка ноутбука" , ви можете сплатити потім за ремонт від 4000 тис грн за відновлення материнської плати після короткого замикання і заміни інших комплектуючих. Як от, наприклад, вентилятора. Двічі подумайте перед таким кроком.
Нам вдалося врятувати цей ноутбук.
Відновлення живлення на материнській платі, відновлення ланцюга живлення процесора, заміна вентилятора, правильна чистка системи охолодження Acer Nitro 5 AN515-54. 

ремонт ноутбука Acer Nitro 5 AN515-54 завершено
Цікавить ремонт Acer Nitro 5? Телефонуйте або приходьте до нас у майстерню, що за адресою Хорива, буд.23. Діагностика безкоштовна!

067-500-42-81

099-160-86-40

096-057-22-46

ua.service.net@gmail.com

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.