ua.service.net@gmail.com    
26 липня 2021

Відновлення ноутбука HP Pavilion 15-cx після залиття

Відновлення ноутбука HP Pavilion 15-cx після залиття

 

Особливості конструкції та ремонту залитого HP 15-cx


Здебільшого ці ноутбуки потрапляють до нас з розламаним корпусом, а точніше - з пошкодженою кришкою екрану. Конструктивно все зроблено не дуже вдало, тому це вже стало їх сімейною хворобою. Петлі розташовуються дуже близько до центру, кришка тонка, тиск на ці вузли при відкритті і закритті великий, і як результат - з часом на корпусі екрану з'являються тріщини, виламуються шматки пластику, розламується рамка екрану, може пошкодитись і сам екран...щем і туга. Але сьогодні не про корпус.
На ноутбук потрапила вода, а точніше - ціла чашка. Через клавіатуру вода протекла на материнську плату, тачпад, деякі роз'єми живлення та шлейфи від додаткових плат. Акумулятор внутрішній, а отже власник не зміг від'єднати його одразу після залиття, що поглибило проблему. Адже до залитої плати підключено елемент живлення, тобто на неї досі подається напруга. Таке поєднання - хороше підґрунтя для короткого замикання.

Діагностика та її підсумки.


- коротке замикання та окиси елементів на материнській платі(є неробочі мікросхеми в секторі живлення, але головна і хороша новина для цього ноутбука - вижив інтегрований у плату процесор Intel Core i5-8300H 2.3 GHz та відеокарта gtx 1050ti)
- пошкоджена плата управління тачпаду
- пошкоджена(замкнена) клавіатура, потребує заміни(див.фото). Клавіші зі слідами рідини вигляд клавіатури зі зворотнього боку.

залита клавіатура

залита клавіатура

зворотній бік клавіатури
- система охолодження потребує профілактики (чистка від пилу, заміна термопасти)
- АКБ має великий відсоток зносу та помітне здуття корпусу, також потребує заміни.

Особливості заміни клавіатури в моделі 15-cx


У процесі ремонту ця процедура запам'яталась нам найбільше.
Конструкція ноутбука задумана так, що для заміни клавіатури(а вона впаяна в корпус), необхідно розібрати ноутбук майже до останньої деталі, тому що все начиння кріпиться до верхнього корпусу(топ кейсу), а не знаходиться в нижній частині(корито). Отже для того, щоб дістатися до клавіатури знадобилося:
- зняти нижній корпус 
- демонтувати материнську плату
- демонтувати динаміки
- від'єднати кришку екрану і зняти петлі з топ кейсу(бо кріпильні "вушка" металевої пластини, яка також припаяна до корпусу разом з клавіатурою, знаходяться під петлями, див. фото)

топ кейс HP 15-cx
- демонтувати тачпад (бо частина його кріплень знаходиться на металевій пластині, див. фото.

тачпад HP 15-cx
- демонтувати додаткові плати з роз'ємами живлення.
- відпаяти металеву пластину.
І тільки тоді можна випаювати несправну клавіатуру і запаювати нову. Потім слід припаяти металеву пластину і прикрутити назад всі інші частини. Загальна кількість точок пайки більше 100. На заміну клавіатури в HP 15-cx йде більше 2-х годин.
Ноутбук вдалося відновити після залиття. Гарантія на роботи 3 місяці.
Спеціалізуємося на ремонті залитих ноутбуків (ремонті материнських плат) ось вже майже 13 років, тож у разі потреби - звертайтесь!

 

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.