
Залили ноутбук. Як не нашкодити ще більше?
Це питання важливе, оскільки проблему можна дійсно поглибити своїми необережними діями.
Розглянемо на прикладі ноутбука Asus N580v.
Один необережний рух - і чай вже на клавіатурі. Рідини було багато, тому вона потрапила не тільки під клавіатуру, а й затекла на материнську плату. Ноутбук вимкнувся.
Власник вирішив, що треба почати з висушування клавіатури. Сушили феном. Старанно, аж кнопки поплавились. На фото добре видно, що з ними сталося.
Кнопки клавіатури деформувалися, токопровідні доріжки під ними також пошкоджені. Клавіатуру треба міняти на нову.
А що ж можна було зробити?
Як би це не виглядало - нічого. Нічого не треба було робити з клавіатурою, окрім як залишити її у спокої і дати висохнути природним способом. Річ у тім, що іноді вони виживають після залиття. Відсоток звичайно невеликий, але такі випадки дійсно траплялися не один раз у нашій практиці. А за таких обставин, фен просто не залишив їй шансів на життя.
Заміна клавіатури - це ще один плюс до вартості ремонту. А оскільки ця деталь має свої особливості демонтажу й монтажу(заміна тільки через пайку, деталь припаяна до корпусу точково, на пластик, кількість цих місць припаювання варіюється від 40 до 120), то заміна клавіатури стане в немалу копієчку. Ми вже згадували у статті "Залив ноутбук, що робити?", в якому положенні можна розмістити гаджет, щоб рідина далі не просочувалась у корпус.
Отже, перше правило- не намагатись висушити ноутбук. Навіть і не дивіться у бік батареї чи фену.
Друге правило - по можливості відключіть акумулятор і блок, якщо він був підключений в момент залиття. Пристрій треба знеструмити.
Третє правило - спробуйте змусити себе не вмикати ноутбук після залиття, щоб перевірити чи він досі працює (цікависть губить на цьому етапі багатьох:) ). Перед тим, як натискати кнопку увімкнення, подумайте: "чи потрапило щось усередину?". Це важливо. Якщо ні - можете вважати себе щасливчиком, замінити клавіатуру(за потреби) і працювати далі. У разі ж подачі струму на залиту материнську плату - без серйозних проблем не обійдеться. Результат такої цікавості може бути різним - від наскрізних дірок у платі, до масштабного короткого замикання з пошкодженням інших деталей (шлейфів, оперативної пам'яті, екрану й т ін). Воно Вам треба?
Залили ноутбук? Зверніться у майстерню для діагностики.
Нічого не потрапило всередину? Чудово! Ви підстрахувалися і зі спокійною душею можете користуватися гаджетом.
Смачна кава таки потрапила на плату? Не втрачайте надії. Ми ремонтуємо залиті ноутбуки ось вже 12 років з гарантією на роботи! Бачили усяке - і зелену плісняву на елементах, і дірки в платі й мікросхемах, запах смаженого текстоліту(матеріал,з якого зроблена материнка). Статистика по відновленню таких апаратів у нас висока - 90% можна оживити. Головне - не лізти самому без відповідного обладнання і розуміння справи.
Скільки коштує діагностика в ua-service?
Діагностика безкоштовна
Час діагностики і ремонту. Зазвичай від 1 до 3 днів. Все залежить від складності і наявності запчастин.
Чи є гарантія? Так! Ми даємо гарантію на роботи від 3 до 6 місяців.
До слова. Діагностика залитого Asus N580v виявила наступне:
- коротке замикання у секторі живлення (чергова напруга, замкнений центральний мультиконтролер живлення, шим-конролери живлення)
- пошкоджений ланцюг живлення оперативної пам'яті та короткозамкнені планки оперативної пам'яті DDR4 8Гб - 2 шт.
- найголовніше! - вижив інтегрований у плату процесор Intel Core i7 7700HQ. В іншому випадку - це б потягло за собою заміну материнської плати.
- клавіатура безапеляційно - під заміну.
Ноутбук вдалося відновити. Гарантія на клавіатуру - 3 місяці, роботи на платі - 6 місяців.
Залишились запитання - зателефонуйте чи напишіть нам, ми завжди на зв'язку! Консультація також безкоштовна.

.jpg)
.jpg)



.jpg)
-min.jpg)






.jpg)


.jpg)




-min.jpg)
















.jpg)

.jpg)


.jpg)





























.jpg)







.jpg)














-min.jpg)


























































