ua.service.net@gmail.com    

Ноутбук впав: приклади наслідків для ноутбуків Asus та HP

  • Ноутбук впав: приклади наслідків для ноутбуків Asus та HP
Ноутбук впав: приклади наслідків для ноутбуків Asus та HP

 

Наслідки падіння та удару для ноутбуків

 

Впав ноутбук - ця ситуація може статися з кожним користувачем. Чи то через власну неуважність і необережність, чи то котик-песик пробіг і задів, чи дітки допомогли:), одним словом, всяке трапляється. До цієї теми нас змусив повернутися один ноутбук, який нещодавно опинився у нашому сервісі. Та й, до речі, слідом за ним  до нас потрапив ще один апарат після удару. Як виявилось, власники обох ноутбуків не надавали серйозного значення цій халепі й до кінця не розуміли усіх наслідків такого фізичного впливу. Тому ми спробуємо окреслити коротко й доступно всі можливі наслідки падіння й удару.
Наслідки падіння для ноутбука Asus
Ноутбук Asus Vivo Book S14 S435 прийшов до нас зі скаргою: ноутбук впав, пошкоджені USB роз'єми. Також власник зазначив, що ноутбук не обслуговувався і його варто почистити та продіагностувати всі системи й пристрої на ньому, оскільки йому вже не раз діставалося(це вже не перше його падіння, як виявилось під час розмови). Попередній огляд виявив лише 2 зовнішніх пошкодження:
- втиснений вглиб корпусу USB-роз'єм, сусідній USB також виявився неробочим.
- легка деформація нижнього корпусу біля USB(порушилась його геометрія).
Загалом, апарат вмикався й працював.
Під час проходження тестів ноутбук вимкнувся і більше не вмикався. Діагностика материнської плати виявила, що короткозамкнений центральний інтегрований процесор srk05( Intel core I5-1135G7). А це означає лише одне - заміна материнської плати, що, до того ж, коштує грошей. Неприємно ж правда? А ось тут ми підійшли до теми статті.

Чому так сталося?
Річ у тім, що удари й падіння - штука, яка насправді не проходить без наслідків для пристрою. І якщо після падіння ноутбук не вимкнувся зразу, то "вилізти" це може значно пізніше, як у випадку з цим Asus.

 

Найпоширенішими наслідками падіння є:

- виникнення мікротріщин у шарах плати. Це вже, на жаль, в більшості випадків не ремонтується, тільки заміна материнської плати.
- відвал контактної групи чіпів від материнської плати. А саме: відвал відеочіпа, процесора чи моста. Про що йдеться? На цих мікросхемах розташовані від 700 до 900 кульок - це контакти чіпа.Ось фото для прикладу.

контакти чіпа

На материнській платі під ці кульки є отвори - "колодці" - куди ці кульки мають стати, так запаюється чіп на плату. Від удару частина цих кульок може відходити або від материнської плати, або від самого чіпа. Якщо під час діагностики виявляється, що чіп живий, то цю ситуацію можна виправити. Зробити ребол - випаяти чіп з плати, нанести нову контактну групу і запаяти його на плату назад. У випадку, якщо мікросхема померла - встановити нову (заміна відеочіпа, заміна моста, у випадку з впаяним процесором - міняється вся плата).
На Asus S435 процесор короткозамкнений. Найімоврініше, це сталося через мікротріщину, що утворилася в платі через падіння, оскільки фізичного відвалу контактів виявлено не було.  Річ у тім, що мікростріщини здатні спричиняти коротке замикання елементів на материнській платі. Якщо обриви токопровідних доріжок розташовані глибоко у шарах плати, то знайти їх, а потім відремонтувати, не завжди можливо.
Чому ж ноутбук працював до цього? - запитаєте ви. І питання це цілком логічне. Річ у тім, що поки плата чітко зафіксована у корпусі, вона може не подавати ніяких ознак несправності. Якщо такий(вдарений) ноутбук розібрати (наприклад для чистки чи заміни вентилятора, жорсткого диску й т ін), то потім він може вже не увімкнутися. Тобто, у випадку з вдареними ноутбуками, найменша деформація корпусу чи плати здатна витягти назовні серйозні внутрішні пошкодження плати. Що й сталося у випадку з Asus S435. Іншими словами, якщо щось поворушити у такому пристрої  - наслідки можуть бути непередбачувані. А нам для огляду системи охолодження ноутбука та огляду додаткової плати, на якій розташовуються пошкоджені USB роз'єми, знадобилося його розібрати. У результаті отримали те, що отримали. 
Слід зазначити, що не всі ноутбуки після удару обов'язково матимуть такі пошкодження. Це стосується тих випадків, коли фізичний вплив був настільки великим, що ви зможете побачити навіть зовнішні ушкодження (відламані шматки корпусу, пошкоджений екран, виламані роз'єми  для передачі даних чи зарядки). Та й навіть цей Asus цілком можливо, що міг вижити. Але! Зі слів власника він падав вже далеко не раз! Неодноразове падіння не може не залишити після себе пошкоджень.
Висновок тут один. Намагайтеся уникати ударів, падіння й навіть тряски. У нашій практиці був ноутбук, який проїхав 700 км у багажнику автомобіля. Перед тим, як його туди поклали, на ноутбуці працювали, тобто він точно був робочий. Після подорожі пристрій вже не увімкнувся. Діагностика виявила, що центральний процесор короткозамкнений(відвал контактів від плати). Це все від того, що він літав по багажнику. 
Отже, на Asus S435 маємо короткозамкнений процесор. На прикладі ж ноутбука HP Probook 640 G2 ми розглянемо ще один з можливих варіантів несправностей у вдареному ноутбуці.

Наслідки удару для HP 640

Якщо по асусу на перший погляд так і не скажеш, що ноутбук добряче гахнули об підлогу, то по HP це видно добре. Отже. Ноутбук вмикається, але на корпусі є тріщини і сколи.

впав на правий біктріщини і сколи на корпусікорпус материнської плати

Від удару пошкоджена підсвітка екрану, частина освітлюється добре, частина - не дуже. Ось як це виглядає, правий нижній кут.

пошкодження підсвіткипошкодження підсвітки на матриці

Також власник скаржився на відсутність звуку.
Діагностика виявила наступне:
  - фізично пошкоджена матриця, її треба міняти
  - корпус можна відреставрувати або замінити на новий за бажанням власника
  - на ноутбуці несправний аудіокодек - це причина відсутності звуку. Від удару контактна група чіпа частково відійшла від плати і, як наслідок, мікросхема короткозамкнена, її треба міняти на нову.

аудіокодек
Підсумком цих двох випадків буде наступне: від удару на материнській платі можуть пошкоджуватися її елементи(мікросхеми, що розташовані на ній). Іноді це ремонтується, іноді єдиний вихід відновити ноутбук - замінити материнську плату.
Інші наслідки падіння.
Також серед поширених запитів:
 - ноутбук впав і перестав бачити жорсткий диск. Здебільшого, причина криється у пошкодженому жорсткому диску. Вони страшенно! бояться ударів. Особливо, якщо падіння сталося тоді, коли ноутбук  був увімкнений. В цей момент "голови" жорсткого диску не знаходяться у режимі "паркінгу" і найменший струс їх пошкоджує. Тож підсумком такого стає заміна жорсткого диску на ноутбуці. До речі, ставте SSD диски, вони в десятки разів менш чутливі до ударів, там інший принцип будови й роботи.
 - похідна від попереднього варіанту. Ноутбук впав і почав гальмувати при роботі. Якщо ви не добили жорсткий зразу, то гальмувати він може через пошкоджені (bad) сектори. Тобто, коли жорсткий диск починає поступово помирати, гальмування - один з перших симптомів. Стан жорсткого диску можна перевірити навіть самотужки за допомогою купи безкоштовних програм. Якщо не бажаєте займатись цим самостійно, забіжіть до нас у сервіс на 10-15 хв, ми зробимо це при вас.
 - ноутбук впав і не вмикається. Скоріше за все причина криється у материнській платі, а точніше в якомусь чи якихось несправних мікросхемах на ній, що постраждали через удар. Це потребує діагностики в сервісному центрі. Ремонт таких пристроїв можливий (єдине що, не варто забувати за мікротріщини в шарах плати, які не завжди можна відремонтувати, на жаль). Даємо гарантію на роботи.
  - ноутбук впав і не заряджається. Тут слід перевірити на справність гніздо зарядки ноутбука і саму зарядку(якщо ноутбук впав з підключеною до нього зарядкою). Виламане гніздо - часта проблема таких апаратів. Заміна гнізда живлення ноутбука - ось рішення цієї проблеми. Якщо пошкоджений штекер на блоці живлення - можна замінити шнурок. Ось тут можете почитати за це детальніше (ціни, строки, гарантія)
- ноутбук впав і не працює екран. Здебільшого тут причина буде в самому екрані(хоча і тут є варіанти). Іноді на самому екрані не видно ні чорних плям, ні тріщин, немає навіть побіління (білий екран), він просто темний і не дає зображення. Це перевіряється підкидкою тестового екрану. Ми завжди тримаємо в майстерні про всяк випадок декілька таких матриць, щоб можна було максимально швидко поставити діагноз і відремонтувати ноутбук. Адже ця проблема вирішується заміною матриці ноутбука. Якщо вам знадобилась така послуга, ви можете зателефонувати нам і дізнатися скільки коштує заміна екрану для вашої моделі ноутбука або завітати до нас у сервіс, що на Хорива 23. Детальніше про послугу тут і тут.
Що можемо сказати наостанок?
Якщо ноутбук впав і у вас після цього є якісь скарги на його роботу, завітайте в сервісний центр на діагностику ноутбука. У нас діагностика безкоштовна. Робимо все протягом 1-2 днів (виняток - діагностика жорсткого диску - там все стане відомо за 10-15 хвилин). І не поспішайте купувати деталі без діагностики. Окрім того ж жорсткого диску, може "випливти" якась проблема з материнською платою і загальна вартість ремонту збільшиться в рази. Можливо ви просто не захочете відновлювати такий ноутбук, а на руках вже буде придбаний жорсткий чи матриця, наприклад.
Ноутбук після удару - то цілий список усіляких можливих поломок, які не завжди видимі зовні. Тільки діагностика ноутбука зможе скласти їх повний список. Маєте якісь запитання? Телефонуйте або напишіть нам у месенджери чи на електронну скриньку. Проконсультуємо, порадимо, запропонуємо ремонт.

067-500-42-81

099-160-86-40

096-057-22-46

ua.service.net@gmail.com
P.S. Ось ще один ноутбук після падіння. Мікросхема просто тріснула навпіл.

мікросхема тріснула

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.