ua.service.net@gmail.com    
09 квітня 2021

Ремонт ноутбука Getac

Ремонт ноутбука Getac

 

Серверна платформа Getac X500: особливості, несправності та ремонт

Ще одна цікавинка у нашій майстерні. Ноутбук Getac X500. Getac - тайванський виробник комп'ютерної техніки, що використовується в агресивних умовах. Цей апарат має високоякісний корпус з магнієвого сплаву; водо-,пило-,ударо-,вібро-захисна серверна платформа(ноутбук), сертифікована по стандарту IP65. Використовуються в різних галузях промисловості.

ноутбук Getac X500

ноутбук-валіза

два ноутбуки

З якою проблемою він потрапив до нас? Не вмикається. Передісторія була така: ноутбук придбали вживаним, з неробочим акумулятором. Оскільки на той момент нові були недоступні, власник вирішив перепакувати батарею. Це процедура, що передбачає заміну елементів живлення(банок) та прошивку контролера заряду і розряду, що міститься в самій АКБ. Слід зазначити, що перепаковка акумулятора актуальна лише у випадках відсутності нових деталей, оскільки сама послуга не набагато дешевша за нову батарею з гарантією від виробника.

Повернімося до теми несправності. Після перепаковки батареї ноутбук пропрацював рівно до того моменту, поки не розрядився. Підключення зарядки, зі слів власника, не дало результату. Ноутбук так і не увімкнувся. І ось на цьому моменті Getac з'явився у нас в майстерні.

 

Якими ж були результати діагностики?

 

Коротке замикання сектору живлення на материнській платі. Також вигорів контролер заряду.

Що призвело до такого стану?

Перше фото - технічні характеристики на самому ноутбуці.

дані з ноутбука

Друге фото - технічні характеристики зарядки, яку підключали до Getac.

дані з блоку живлення

На материнську плату цього пристрою має подаватися напруга 19V, а замість цього йому "згодували" 24V. Виявилось, що у комплекті з ноутбуком був блок від іншої моделі Getac. Як результат - саме різниця у 5 вольт "спалила" живлення на материнській платі. Пощастило, що на цьому все й закінчилося, бо траплялися випадки, коли у платах прогорали дірки. Живлення відновили, контролер заряду замінили на новий і все готово. Гарантія на роботи 6 місяців.

 

Що ж робити із зарядкою?

 

Адже наслідки ми прибрали, але джерело проблеми залишилось. Оскільки блок живлення необхідного вольтажу був відсутній у продажу в нашій країні (а працювати треба вже сьогодні й чекати доставку з-за кордону просто немає часу), ми вирішили зробити блок.
Яким чином? Для початку підібрали зарядний пристрій, який відповідає технічним вимогам Getac X500. Ми знайшли такий в Acer. Далі перепаяли провід з штекером зі старого блоку на новий (довелося так зробити, тому що штекер був зовсім іншого стандарту, він не використовується у інших виробників,див. фото). І тільки тепер можна користуватися технікою. Гарантія на роботи також 6 місяців.

оригінальний штекер X500

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.