ua.service.net@gmail.com    
18 листопада 2022

Не працює половина клавіатури на ноутбуці

Не працює половина клавіатури на ноутбуці

 

Проблеми з клавіатурою на ноутбуці та можливі причини несправності


 - Не працює декілька кнопок на клавіатурі.
 - Не працює половина кнопок
 - Не працюють кнопки по діагоналі.
 - Не працює вся клавіатура.
 Це перелік найпопулярніших запитів, які стосуються клавіатури ноутбука.
 Яка причина такої несправності?
 Все, як і завжди, причин може бути декілька.
 Одна з найпоширеніших - клавіатура залита. Не обов'язково виливати на неї чашку кави, все можуть зіпсувати декілька крапель, наприклад з мокрих рук чи бризки. Зовні на клавіатурі може й нічого не бути помітно. Єдине що: у разі залиття чимось солоденьким, кнопки після висихання можуть тугіше натискатися і залипати. В усіх інших випадках наслідки залиття будуть помітні лише після того, як ноутбук буде розібрано. Ось приклади слідів рідини на клавіатурі зі зворотного боку.

зворотній бік залитої клавіатуризворотній бік клавіатури
 Що робити, якщо залив клавіатуру? Не намагайтесь сушити її феном. Ви тільки погіршуєте її становище і майже стовідсотково пошкодите токопровідні доріжки на ній. Окрім того, можна ще й пошкодити кнопки. Як це вийшло з Asus N580V. Клавіатуру сушили феном. Детальніше про цей ремонт можна почитати тут.

пошкоджені кнопки клавіатури
 Чому ми радимо не чіпати клавіатуру одразу після залиття? Бо в такому випадку питання  її виживання десь 50/50. У нашій практиці є випадки, коли клавіатура просохла за кімнатної температури і вижила. У разі застосування стороннього джерела тепла, вірогідність, що вона виживе майже дорівнює 0. Тому краще її не чіпати. Все, що було б доцільно зробити - це розташувати ноутбук так, як на фото нижче - клавіатурою вниз. Розмістивши ноутбук на поверхні, що добре вбирає вологу(полотенце, мікрофібра) та відвести екран ноутбука назад, щоб рідина, яка витікає, не потрапила на екран. Ну і звичайно - від'єднати акумулятор від гріха подалі( ви ж не можете бути впевнені,що рідина не протекла на мат. плату).

розташування залитого ноутбука
 Якщо після висихання клавіатура не працює зовсім, чи не працює декілька кнопок (по діагоналі чи в рандомному порядку), то вихід тут, на жаль, вже один - заміна на нову. В дуже рідких випадках можна взятися за відновлення токопровідних доріжок на клавіатурі, як це ми робили на Asus Zephyrus Duo. Там це було доцільно, оскільки нових на той час нам не постачали в Україну, а вартість ноутбука сягала 100 тис грн на той момент. Про цей ремонт, якщо цікаво, можете почитати тут. В усіх інших випадках, такий ремонт клавіатури буде економічно недоцільний, бо послуга коштуватиме значно дорожче нової запчастини. Це повне розпаковування клавіатури та пайка під мікроскопом(деталі та фото процесу в сатті за посиланням вище). Отже, із залиттям все більш-менш ясно. Які ще причини?
 Знос механізму кнопки, фізичне пошкодження кріплень кнопки. Тут успіх ремонту залежить від характеру пошкодження. Якщо це знос, то міняється механізм кнопки(так званий мікроліфт)або ж замінюється "сосок", який і передає при натисканні сигнал на доріжку. 

Приклад мікроліфта.

мікроліфт кнопки клавіатури

"Сосок" також можна замінити, якщо його випадково пошкодили чи взагалі вирвали.

сосок клавіатури
 Фізичне пошкодження кнопки вирішується заміною на нову. У разі пошкодження кріплень(такі спеціальні гачки), міняти треба всю клавіатуру. На фото: ліворуч -цілий гачок, праворуч - вирвані обидва, кріпити мікроліфт там немає до чого.

зламані вушка на осонові клавіатури
 Наступна можлива причина: несправний центральний мультиконтролер живлення на материнській платі. Один з цікавих симптомів несправності цієї мікросхеми: при підключенні до ноутбука  USB клавіатури, на ній може не працювати той самий набір кнопок. Вирішується це заміною мікросхеми на нову та подальшою її прошивкою. Фото-приклад мультиконтролера.

мультиконтролер
 Ще одна з причин: програмне забезпечення. За 14 років майстерні ми вже на всяке надивилися. Іноді любий Windows може викидати цікаві коники. Якщо ви впевнені, що на клавіатуру не потрапляла волога, ноутбук не падав - то доцільно буде перевірити софт. З найпростішого - спочатку протестувати клавіатуру через одну з багатьох безкоштовних онлайн програм(так і вбивайте в гугл- "тест клавіатури онлайн"). Сенс їх у тому, що програма виводить на екран зображення віртуальної клавіатури і при натисканні на кнопки вашої клавіатури, віртуальна відображає, чи  йде від кнопки сигнал. На фото - скрін роботи однієї з таких програм.

тест клавіатури онлайн

Замальовані білим кольором кнопки - робочі, вони дали сигнал. Ті кнопки, що залишилися прозорими - неробочі. Зауважте, якщо на клавіатурі ноутбука не має додаткової панелі з цифрами праворуч, вона, також буде прозорою в програмі. Як на скріні. Отже, якщо тест клавіатури показує, що всі кнопки працюють, а при наборі тексту в месенджері чи ворді, наприклад, декілька кнопок не друкуються, тоді варто покопирсатися у програмному забезпеченні. Проблема десь там. Можете копирсатися самі, можете занести ноутбук нам.smiley
 Скільки коштує замінити клавіатуру на ноутбуці? Від 900 грн. На ціну впливатиме декілька факторів: наявність підсвітки, характер монтажу клавіатури (треба впаювати в корпус чи ні), заміна тільки клавіатури чи разом з топ кейсом(верхнім корпусом), врешті-решт - марка й модель ноутбука.
 Зателефонуйте або напишіть нам для того, щоб дізнатися скільки коштуватиме ремонт клавіатури саме для вашої моделі ноутбука. 
 067-500-42-81 (Viber, Telegram)
 099-160-86-40
 096-057-22-46 (Viber, Telegram)

 ua.service.net@gmail.com
 Скільки часу знадобиться для ремонту ноутбука? Якщо клавіатура є на нашому складі, то впродовж робочого дня. Якщо знадобиться замовляти деталь, тоді 1-2 дні.
 Чи є гарантія? Так. Гарантія на клавіатури від виробника 3 місяці. Надаємо чек і гарантійний талон.

 Ремонт кнопок на клавіатурі - узгоджується у кожному конкретному випадку, залежить від характеру поломки. Ремонт від 50 грн.
 Завітайте до нас на безкоштовну діагностику ноутбука за адресою м. Київ вул. Хорива 23.

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.