ua.service.net@gmail.com    
03 жовтня 2018

Шлейф екрану ноутбука: симптоми несправності та ремонт

  • Шлейф екрану ноутбука: симптоми несправності та ремонт
Шлейф екрану ноутбука: симптоми несправності та ремонт

Заміна шлейфа екрану – послуга, яка насправді  може знадобитися не кожному власнику ноутбука. Для прикладу, чистка системи охолодження  - профілактична процедура, якої не уникнути (ноутбук працює і накопичує в собі пил – це цілком нормально. Без періодичної заміни термопасти та видалення пилу, ноутбук перегріватиметься й служитиме недовго) . А от шлейф екрану вколошкати важче, тому й зустрічається вона рідше за інші.

Які ж причини виходу з ладу шлейфа екрану:

Почнемо з найпоширенішої : пошкодження у результаті фізичного впливу. Про що мова? Для прикладу нижче наведене фото.

Пошкоджений корпус ноутбука

Шлейф з’єднує материнську плату та екран. Він пролягає через одну з петель ноутбука і у разі пошкодження петлі (як на фото), шлейф екрану також може легко постраждати, а саме: 1) петля може частково його «перерізати» 2) порушена геометрія корпусу легко створює сильне натягнення шлейфу й у такому разі страждають його роз'єми (часто це тягне за собою й несправність роз'ємів ДЛЯ шлейфу на материнській платі).

Сюди ж можна додати ще й коротке замкнення. У ноутбук потрапила вода, самостійна заміна запчастин «на гарячу» (без попереднього від’єднання акумулятора),скористались неоригінальним блоком живлення та ін.

Далі можна згадати і про знос. Він зустрічається здебільшого на ноутбуках, яким 4-5 років і більше (тобто на тих, що накопичили вже величезну кількість відкриттів-закриттів). Але наразі й ця тенденція «молодшає», бо виробники відчутно змінили якість запчастин. Особливо це стало помітно на якості корпусівfrown.

Які симптоми несправності шлейфа?

Оминаючи видимі ознаки (див. фото) пошкоджень, можемо зазначити наступні: зміна зображення при русі кришкою, екран заливає «молоком», з’являються і зникають смуги та інші . Тобто, на екрані щось відбувається, як тільки ви рухаєте кришку екрана.

Які є варіанти ремонту?

  • Ми радимо замінити шлейф екрану на новий. Це надійно, швидко, з гарантією та коштує відносно недорого – зазвичай це 900-1200 грн з роботою і гарантією в 6 місяців. За наявності запчастини на нашому складі, заміну шлейфа екрану можна здійснити протягом декількох годин.
  • Ремонт шлейфа пропонується у випадках, коли запчастина відсутня взагалі або ж як тимчасове рішення (коли, наприклад, ноутбук потрібен вже зараз, а нова деталь буде лише через декілька днів-тижнів тощо). Ремонт шлейфа екрану можна здійснити двома способами: 1)спаяти розірвані проводи (зверніть увагу- це тимчасове рішення, його вистачить ненадовго, оскільки шлейф екрану - рухома частина ноутбука) на фото нижче на проводі видно залишки спайки.

Некваліфікований ремонт шлейфа ноутбука

2) протягнути нові «жили»  – застосовується лише у випадках крайньої необхідності, оскільки такий ремонт коштує дорожче й виконується довше за заміну нової запчастини. Річ у тім, що це кропітка робота під мікроскопом.

Підсумуємо.

Діагностика ноутбука: 1-3 дні, безкоштовна.

Заміна шлейфа екрану: вартість роботи –  від 600 грн(залежно від складності конструкції) + вартість шлейфа. По часу – 1-2 дні, якщо запчастина є на нашому складі –декілька годин.

Зверніть, будь ласка, увагу! Симптоми несправності шлейфа екрану подібні до симптомів несправності відеокарти та іноді – екрану (матриці ноутбука). Тож, якщо Ви бажаєте придбати деталь, радимо спочатку зробити діагностику аби потім не мати проблем з поверненням товару.

Маєте запитання? Ми на зв’язкуwink:

067-500-42-81

096-057-22-46

099-160-86-40

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.