ua.service.net@gmail.com    
14 грудня 2016

Модернізація (апгрейд) ноутбука,Частина 1

Модернізація (апгрейд) ноутбука,Частина 1

Апгрейд (модернізація) ноутбука – це покращення характеристик апарату за допомогою заміни певних комплектуючих. Існує декілька способів провести модернізацію ноутбука.

Почнемо з найпростішого – додати оперативну пам’ять у ноутбук. В першу чергу варто пересвідчитися в тому, що пам’ять не впаяна на материнську плату – це виключає можливість модернізації оперативної пам’яті ноутбука (якщо на платі не передбачений ще один окремий слот).

Слід врахувати два нюанси:

  • Тип пам’яті - SODIMM DDR1, DDR2, DDR3, DDR4. Вони не взаємозамінні. Тобто, не можна DDR2 замінити на DDR3. Обрати можна тільки об’єм - 1ГБ, 2ГБ, 4ГБ, 8ГБ, 16ГБ.
  • В ноутбуках (приблизно з 2014 року) може бути встановлена низьковольтна пам’ять DDR3 DDR4, яка маркується буквою L. У чому річ? Якщо в технічних характеристиках ноутбука виробником прописане використання низьковольтної пам’яті, то звичайну DDR3 чи DDR4 встановити не вийде. Ноутбук не буде вмикатися. Якщо таких умов в технічних характеристиках ноутбука не зазначено, можете придбати і таку пам’ять.Важливо! DDR3L DDR4L розроблена з метою збільшення терміну роботи ноутбука від акумуляторної батареї (енегроефективність) – у ноутбуках, де виробник не зобов’язує використовувати низьковольтну пам’ять, це не принесе бажаного ефекту.


Трапляються випадки, коли ноутбук може прийняти менше пам’яті, ніж того бажає власник. Тому перед тим, як купувати нову планку, детально ознайомтеся з документацією (можете глянути на сайті виробника). Обмеженням також може стати і операційна система – наприклад, 32-розрядна Windows може бачити не більше 3ГБ пам’яті. Та це легко вирішити, якщо замінити систему на 64-розрядну.

Як дізнатися, скільки оперативної пам’яті в ноутбуці?

Все просто. Знаходимо на робочому столі іконку «Мій комп’ютер», клікаємо на зображення правою кнопкою миші, в меню обираємо – «Властивості». Дивимося на рядок із назвою «Встановлена оперативна пам’ять (ОЗП)».

Об`єм та кількість планок оперативної пам`яті
Скільки оперативної пам’яті потрібно для нормальної роботи ноутбука?

Для середньостатистичного користувача достатньо від 4ГБ до 6ГБ оперативної пам’яті. Цього вистачить для виконання простих завдань. Якщо ж Ви ігроман, наприклад, то тут може знадобитися більший об’єм пам’яті. Варто зазначити, що чим більше пам’яті встановлено на ноутбук, тим більше навантаження на процессор – він більше гріється й тому потрібно слідкувати за системою охолодження (не забувати вчасно проводити чистку від пилу), щоб ноутбук не перегрівався.

Ви завжди можете звернутися до нашої майстерні (сервісного центру) з ремонту ноутбуків у Києві і отримати безкоштовну консультацію наших працівників.Контакти.

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.