ua.service.net@gmail.com    

Чистка ноутбука Dell Alienware M15 R3 P87F

Чистка ноутбука Dell Alienware M15 R3 P87F

 

Профілактика ноутбука Dell M15 R3


Цей ноутбук потрапив до нас зі скаргою на перегрів, але він не просто перегрівався, він варився і смажився. Доказом цього став оплавлений пластик на топкейсі по центру. Від високої температури у корпусі утворилася вм'ятина. Ось фото.

деформація топкейсу
Тепер розберемо його і подивимось, що всередині.
Знімаємо задню кришку та демонтуємо панель з вентиляційними отворами під радіатор.

сервісна кришка Dell Alienware

панель на петлі та радіатор
Видно, що вентилятори вже добряче забились пилом. 

стан вентиляторів без розбирання
Особливість більшості таких Dell-ів полягає в тому, що для того, щоб демонтувати систему охолодження, треба повністю розібрати пристрій. Мідна трубка охолодження знаходиться під платою, там же і доступ до вентиляторів. Отож, до роботи!
Ще до материнської плати, в цьому ноутбуці треба зняти акумулятор та ряд деталей. На фото нижче їх перелік: дві SSD(No1); кріпильне "вушко", що притискає ці SSD до плати(No2), плата USB(No3) та перехідник, що з'єднує плату USB з материнською платою(No4).

деталі,що демонтуються до зняття плати

Лише тепер можна виймати плату та знімати систему охолодження. Так виглядає Dell Alienware M15 R3 P87F після всіх вищеописаних дій.

топкейс Dell Alienware

Тепер руки нарешті дійшли до охолодження. Знімаємо кулери. Вони забиті пилом.

вентилятори процесора і відеокарти

В радіаторах також є багато пилу. Ми жартома називаємо їх "шубами". Пил повністю заблокував вихід гарячого повітря назовні. Це одна з причин перегріву ноутбука.

брудний радіаторпил в радіаторі
радіаторна решітка

Термопасту на відеочіпі та процесорі також вже час замінити, вона втратила свої властивості і затверділа.

Отже, яку картину ми маємо?
Процесор і відеокарта виділяють тепло під час роботи. Оскільки термопаста вже втратила свої теплопровідні властивості, вона погано відводить тепло з кристалів чіпів на мідну трубку, а та - до вентиляторів. В свою чергу, лопасті кулерів також забиті брудом, вони погано працюють. Наступна ланка в системі - отвори радіаторів, які заблоковані пилом. А це означає, що гаряче повітря не видувається назовні. Звідси й температура, що сягає 100 градусів і вище. Це шалений перегрів для ноутбука. Дуже небезпечна температура, після якої виживають не всі.
Що робити? Чистити звичайно:). Видаляти весь пил і бруд та обов'язково міняти термопасту на мікросхемах. Також варто звернути увагу на терморезинки, якщо вони прогоріли(чи застигли, якщо йдеться про рідку терморезинку), їх також слід обов'язково замінити. У нашому випадку терморезинки не потребують заміни.
Обов'язковим є тестування пристрою після чистки. Сенс полягає в тому, щоб дати апарату стовідсоткове навантаження і температура за таких умов не має перевищувати відмітку критичної. Якщо профілактика проведена правильно(повірте, там можна наробити лиха без досвіду), то ноутбук не перегріватиметься, процесор не вмикатиме тротлінг і вентилятори тихо шелестітимуть, а не торохкотітимуть на всю кімнату:).
Dell тести пройшов успішно, тож він готовий до видачі.

ноутбук Dell Alienware M15 R3 P87F після чистки

Трохи інформації про профілактику ноутбука Dell Alienware M15 R3 P87F


Скільки коштує чистка системи охолодження Dell Alienware? 1100-1300 грн.
Скільки часу знадобиться ua-service? 1-2 години. За умови, якщо немає інших несправностей(для прикладу - після самостійного розбирання ноутбука вирвані роз'єми з плати, пошкоджені шлейфи та ін) - це все збільшує час ремонту.
Скільки коштує діагностика ноутбука? Безкоштовна.
Чи потрібен попередній запис? Ні.
Оплата картою чи готівкою? Обидва способи доступні.
Я проживаю в іншому місті, чи можна відправити ноутбук на ремонт? Звичайно! Дані для відправки уточнюйте у менедежрів.

 

Потрібна консультація по ремонту? Телефонуйте, пишіть або заходьте до нас в офіс, що за адресою Хорива 23.
067-500-42-81 (Viber, Telegram)
099-160-86-40
096-057-22-46 (Viber, Telegram)
ua.service.net@gmail.com

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.