
Раніше ми вже згадували про прогрів мікросхем в статті "Заміна материнської плати, яку обрати: нову чи вживану?". Не думали, що доведетья коли-небудь повертатися до цієї теми - така практика була розповсюджена років 5-7 тому. Відсутність досвіду в проведенні такого ремонту, якісне обладнання для паяння та мікросхеми, які було важко знайти. Все це сприяло бурхливому розквіту прогріву. Тепер він отримав друге дихання, але причини вже дещо інші: тут і складна економічна ситуація, яка змушує людей рахувати кожну копійку, і бажання самих майстерень зекономити на запчастинах, і просто некомпетентність через небажання вчитися. Насправді ж, причини можуть бути дуже різними, але наслідки прогріву для материнської плати залишаються такими самими.
Отже, що таке прогрів, де він застосовується?
Прогрів - процедура, за якої на мікросхему спрямовується потік гарячого повітря певної температури і різної тривалості впливу.
Для чого це робиться?
- Діагностичний прогрів: його застосовує майстер для підтвердження необхідності заміни мікросхеми - відеокарти, північного чи південного мосту. Цей метод застосовний не до всіх мікросхем. До того ж. проводиться він в умовах жорсткого контролю за температурним режимом і тривалістю дії потоку повітря на кристал мікросхеми (зазвичай - це декілька секунд).
- Реанімація несправної мікросхеми. В чому суть? Існують мікросхеми, які за допомогою прогріву можна "оживити" й ноутбук може працювати ще деякий час, після чого все знову повернеться до неробочого стану. Для цього виду прогріву на мікросхему направляється потік гарячого повітря з температурою приблизно 400⁰ С: ніхто її особливо й не контролює в такому разі. Вплив на чіп продовжується більше 10-15 секунд.
Діагностичний прогрів нічим не шкодить ноутбукові. А про мінуси ремонту за допомогою прогріву, варто розповісти докладніше. Отже:
- Для власника ноутбука: відсутність будь-яких гарантій на ремонтні роботи, водночас треба розуміти, що послуга ця небезкоштовна. До того ж. невідомо скільки часу працюватиме ноутбук після прогріву: у когось протримається пару годин, хтось працюватиме декілька тижнів.
- Для материнської плати ноутбука: відеочіп і міст - це мікросхеми, контакти яких представлені не лапками, а кулями (див.фото).
Для взаємодії мікросхеми з платою, на ній передбачені контактні майданчики під ці кульки. Вплив високої температури протягом тривалого часу може пошкодити ці майданчики - вони руйнуються.

.jpg)



.jpg)
.jpg)



.jpg)
-min.jpg)






.jpg)


.jpg)




-min.jpg)
















.jpg)

.jpg)


.jpg)





























.jpg)







.jpg)














-min.jpg)


























































