ua.service.net@gmail.com    

Чистка та модернізація моноблока Sony PCG-11211m

Чистка та модернізація моноблока Sony PCG-11211m

 

Профілактика моноблока Sony VAIO J 


Моноблоки хоч і мають більш потужну систему охолодження ніж, скажімо, ті ж ноутбуки, та все одно треба час від часу робити їм профілактику. Цього разу у нашій майстерні опинився Sony J серії, модель PCG-11211m.
Скарги були такі:
 - дуже повільно працює
 - корпус сильно нагрівається під час роботи.
 При таких симптомах завжди варто спершу починати з діагностики системи охолодження. В 90 відсотках випадків справа саме у відсутності чистки протягом довгого періоду(2 і більше років).
 Варто зазначити, що ми б не радили відкривати такі апарати самотужки, оскільки в моноблоках дуже легко пошкодити екран при спробі дістатися до його нутрощів. Якщо Ви раніше не мали справи з відкриттям моноблока - краще довірити це спеціалісту, бо підводних каменів там все ж багато. Випадок, коли власник вирішив встановити SSD на моноблоці самостійно і пошкодив екран через незнання конструкції, описаний у нашому блозі тут.
 Цей Sony відкривається через задню кришку. На фото нижче вона вже знята. 

моноблок соні без кришки
 Далі для доступу до системи охолодження знадобиться демонтувати ще й металеву пластину. Ось як вона виглядає.

металева заглушка системи охолодження
 Чому ж моноблок перегрівався?
 Було декілька причин.
 1) вентилятор моноблока повністю забруднений пилом. Радіаторна решітка також. Тобто гаряче повітря, яке вже сяк-так видував вентилятор, просто не мало безперешкодного шляху назовні. Шлях перекрито. Розглянемо фото. На перших трьох - вентилятор... Лопасті щільно вкриті брудом, про нормальну роботу кулера тут не йдеться, про ефективне відведення тепла - й поготів.

забруднений вентиляторпил на лопастях

вентилятор,зворотній бік

Далі дивимось на радіаторну решітку. Щем і туга.

радіатор, вигляд 1

радіатор, вигляд 2

радіатор, вигляд 3 
 Для порівняння - нижче фото, як виглядає радіатор після чистки: соти чисті, ніщо не перешкоджає вентиляції.

чистий радіатор
 2) заміна термопасти проведена з грубим порушенням правил. Про що йдеться? Над цим Sony хтось добряче познущався. 
 По-перше, стара термопаста не видалена, нова просто намазана зверху. Це не тільки величезне порушення правил, яке веде до перегріву плати, а ще й не має ЖОДНОГО СЕНСУ. Чому? З часом термопаста втрачає свої теплопровідні функції і поступово відводить  тепло з кристалу мікросхеми все гірше й гірше. Якщо таку термопасту не видалити під час профілактики, а просто зверху намазати нову, вона все одно не пропускатиме тепло. Чіп отримає термоудар. Стару термопасту треба обов'язково видаляти! Такі помилки роблять недосвідчені майстри або власники техніки з браком знань і досвіду. На фото добре видно дві термопасти: сіра - стара, яка вже відпрацювала свій ресурс, і біла - намащена туди зовсім недавно. Виходить, що попередній виконавець термопасту замінив(точніше - просто намастив зверху іншу), а пил з вентилятора і радіатора не прибрав.frown

Плавно підходимо до наступного фатального кроку.
Вибір термопасти для цього моноблока. Тут якась добра душа використала КПТ-8. Запам'ятайте, ця термопаста категорично не підходить ні для моноблоків, ні для ноутбуків. Вона не справляється з робочими температурами цих пристроїв! Намастити її ви звичайно можете, але перегріву вам не уникнути в такому разі. А тут вона ще й нанесена на відпрацьовану пасту. Тобто сенсу в такий чистці просто 0.
Отже, питання підбору термопасти під певний рівень тепловиділення і потужності пристрою - зовсім не остання річ. Схибили? Ціна висока, готуйтесь до заміни відеочіпа, мосту чи процесора. 
З нагрівом під час роботи розібралися.

Чистка моноблока Sony J one PCG-11211m в нашій майстерні коштує - 800 грн (станом на листопад 2021р, ціну уточнюйте).
Час виконання роботи - 1-2 години.

 

Як модернізувати такий моноблок?


Повернімося трохи до першої скарги - повільно працює. Такий стан був зумовлений двома факторами: 
- забруднена система охолодження і перегрів моноблока. При високих робочих температурах(від 85 градусів і далі) всі системи пристрою починають працювати зі збоями. 
- в моноблоці встановлений звичайний жорсткий диск, іншими словами HDD. Вони самі по собі не дуже швидкі, а тут ще й перегрів. Жорсткі диски дуже чутливі до високих температур. Тому моноблок дуже повільно виконував усі команди.
- в комплектації заводу на материнській платі моноблока встановлено лише 4Гб оперативної пам'яті(DDR3). За часів, коли апарат тільки випустили, цей показник був цілком актуальним. Але наразі пам'яті вже недостатньо ні для нормального функціонування Windows, ні для виконання користувацьких завдань(наприклад, відкриття більше 5 вкладок у браузері).

Що можна зробити для пришвидшення роботи?


- Додати оперативної пам'яті. Виробник вказує, що розширення пам'яті у даному апараті можливе до 8ГБ(більше не підтримує). У даному конкретному випадку є два слоти під пам'ять, де встановлені дві планки по 2ГБ. Тому тут можна або встановити 2 планки по 4, або ж придбати просто одну планку на 4ГБ, залишити в іншому слоті ще 2 ГБ, і отримати у підсумку 6 ГБ пам'яті. Оптимальний об'єм все ж 8 ГБ, радимо обрати саме це, але 6 ГБ - також підійде.
- Встановити SSD. Швидкість роботи збільшиться помітно. Вся справа у принципі обробки інформації. Жорсткий диск - це механіка, диски всередині(якщо говорити простими словами), SSD - це мікросхеми, швидкість роботи яких в рази більша.
Найпростіше - встановити у наявний на материнській платі Sony PCG-11211m слот для підключення SSD форм-фактору mSATA і завантажити туди операційну систему, а старий жорсткий(тут він має форм-фактор SATA 3.5") залишити як додаткове місце для зберігання файлів (у такому разі він відображатиметься у вас на моноблоці, як, наприклад, диск D, а системним диском стане SSD, яка і забезпечуватиме швидкість обробки і виконання Ваших задач). Можна звичайно й прибрати старий жорсткий, залишивши тільки SSD.
Скільки коштуватиме така модернізація?
Оскільки ціни на комплектуючі постійно змінюються, ми вкажемо лише приблизно.
Пам'ять - від 500 грн(йдеться про планку у 4ГБ). Тут все залежить від обраного бренду.
SSD mSATA - від 900 грн. Тут на ціну впливає об'єм накопичувача і виробник.
Ви можете придбати ці деталі самостійно й замовити послугу установки у нас.
Робота - установка SSD, додавання пам'яті в моноблок Sony VPC J One(PCG-11211m) в нашій майстерні - 500 грн(ціна актуальна до кінця 2021р, уточнюйте).
Залишились запитання? Тоді зателефонуйте, напишіть нам у месенджери чи на електронну скриньку. Контакти. Ми на зв'язку!:)

 

 

 

©2010 - 2022 Ua-Service.net | Усі права захищені.