ua.service.net@gmail.com    

Зламалась петля на Asus UX534F

Зламалась петля на Asus UX534F

 

Вразливе місце ноутбука Asus UX534F


До нас потрапив ноутбук Asus UX534f зі зламаною правою петлею. В процесі ремонту ми зрозуміли, що така несправність має всі шанси стати "сімейною болячкою" цих апаратів. Чому? Розберемо далі у статті.

Зазвичай все починається з того, що петлі з часом починають трохи туго "ходити", відкриття та закриття кришки відбувається вже не так м'яко, як на початку користування. Це відбувається через те, що петлі ноутбука - рухомий механізм, який має свій строк життя. Коли механізм петель зношується, починаються проблеми на кшталт таких, які виникли в Asus ZenBook UX534F: ламається петля(або петлі), з'являються тріщини на корпусі, може розходитись кришка екрану чи корпус материнської плати(адже петля кріпиться і до кришки, і до нижнього корпусу або топкейсу), чи навіть відколюються цілі шматки пластику.
Також не останнім чинником тут є неправильне відкриття і закриття кришки екрану(буває, що й сам ноутбук переносять, тримаючись за кришку екрану). Зауважте, якщо ви постійно відкриваєте ноутбук і тримаєтесь при цьому тільки за один його кут   - поломка корпусу чи петель не змусить вас довго чекати. Неправильне розподілення навантаження на силові вузли(якими є петлі), призводить до їх пошкодження. 
Підсумуємо, окрім конструктивних особливостей моделі(вразливі вузли), чинником виникнення несправності можуть бути й дії користувача.

Конструктивні особливості ноутбука Asus ZenBook Ux534F


Як ми зрозуміли, що петля на цьому ноутбуці саме зламана(бо буває, що вона залишається цілою, але вириває кріпильні втулки під болти з корпусу, як це відбулося,наприклад, тут)? Права частина кришки матриці висіла в повітрі, оскільки петля тріснула навпіл. 
Щоб дістати зламану петлю знадобилося майже повністю розібрати ноутбук.
Для початку - зняти задню кришку і від'єднати акумулятор(не варто нехтувати правилами техніки безпеки, адже акумулятор - джерело живлення).

задня кришка asus ux534f

ноутбук без задньої кришки
Потім від'єднати шлейф матриці та викрутити болти, що кріплять нижню частину петель до топкейсу. Зняти корпус екрану.
Далі за планом кришка матриці. Знімаємо тоненьку рамку, яка частково приклеєна до корпусу кришки, і частково на маленьких застібках.

рамка екрану

І тут починається цікаве - механізм петель заходить за матрицю, тобто, щоб замінити петлі, треба виклеювати екран. На фото - розібраний корпус екрану, вже без матриці. Білим позначена область, куди кріпиться екран.

петлі знаходяться за екраном
А ось сам механізм петлі. Верхня "лапа" петлі приклеєна з заводу до кришки екрану, а не прикручена, як зазвичай.

приклеєна з заводу петля 

Ось приклад петлі, що прикручується.

петля на двох болтах
Таке конструктивне рішення(вклеєна петля) зустрічалося ще в деяких ноутбуках HP і там так само виламувалися петлі. Такі кріплення петель - не дуже хороша ідея. 
По-перше, заміна петель на такому пристрої означатиме й заміну всієї кришки екрану разом з петлями. Вони не постачаються окремо, оскільки впаюються з заводу в корпус. А це вже недешево, до того ж знайти їх проблематично. На момент звернення в сервіс їх взагалі не було в Україні, а замовляти закордоном - то доведеться довго й нудно чекати.
По-друге, пам'ятаємо, що механізм розташований за екраном. Тобто, якщо ця величезна "лапа" таки відклеюється від корпусу, то неминуче пошкоджує екран, який значно збільшує вартість ремонту. 

 

Варіанти ремонту Asus ZenBook UX534f


Для початку зазначимо, що кількість варіантів залежить від характеру поломки.
Варіант 1. Міняти всю кришку разом з петлями.
Варіант 2. Відремонтувати зламані петлі. Якщо місце зламу "вдале", то з сучасними клейовими сумішами (тільки боронь боже вас використовувати у таких випадках суперклей!) ремонт петель ноутбука більш ніж можливий. Про що йдеться? На фото нижче показане місце зламу петлі на Asus UX534F, воно розташоване у кришці. Тобто ми маємо шанс реставрувати петлю.

місце зламу петлі

Що й було зроблено.
На відео - результат нашої роботи. Ноутбук відкривається однією рукою, механізм петель повністю працює. Даємо гарантію на роботи.


Якщо у Вас виникли проблеми з корпусом і петлями на ноутбуці Asus UX534F, завітайте до нас у сервіс на безкоштовну діагностику.
Маєте запитання? Телефонуйте або напишіть нам.
067-500-42-81
099-160-86-40
096-057-22-46
ua.service.net@gmail.com

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.