ua.service.net@gmail.com    
03 червня 2022

Повільно працює Dell Inspiron 3593

Повільно працює Dell Inspiron 3593

 

Причини повільної роботи ноутбука Dell


З ноутбуками час від часу трапляється така халепа: дуже довго вмикається і завантажує робочий стіл, повільно реагує на команди, довго відкриває вкладки в браузері й т ін. Все це з часом починає діяти на нерви. Це не є нормальною роботою пристрою, хіба що у Вас ноутбук, якому вже біля 8-10 і більше років. Тому варто звернутися до сервісного центру, щоб розібратися у чому справа та повернути ноутбук до нормального життя.
Які можуть бути причини?
З найпростішого - операційна система, яку зазвичай просто треба перевстановити і працювати спокійно далі.
Ще один варіант - несправний HDD. Коли на жорсткому диску з'являються BAD-сектори, сектори на заміну й т.д. - його робота значно сповільнюється. Ноутбук через це може вмикатися і завантажуватися 3-5 хвилин. Що робити у таких випадках? Міняти HDD на новий, а краще - ставити вже SSD диск. Одні переваги: помітне збільшення швидкості роботи ноутбука, надійність (не боїться перегрівів, ударів, як звичайний жорсткий), широка цінова вилка - можна підібрати SSD на будь-який гаманець
Що ще? Перегрів ноутбука. Якщо ноутбук перегрівається під час роботи, процесор вмикатиме тротлінг(занижуватиме свою частоту) і пристрій буде значно повільніше працювати. До того ж, якщо у вашому ноутбуці встановлений HDD, то він також негативно реагує на високі робочі температури. Чому так відбувається? Бо кожному ноутбуку час від часу потрібна чистка системи охолодження.

Туди входить: заміна термопасти(чи/і терморезинок), чистка вентилятора(рів) від пилу, чистка радіаторної решітки(чи решіток, якщо вентиляторів два) від пилу та видалення інших забруднень з плати і корпусу за потреби. Все це життєво важливі речі для ноутбука. Термоудар може бути смертельним для процесора і материнської плати. Слідкуйте за цим. Орієнтовно профілактику варто робити раз на рік.

Підсумуємо. Якщо помітили, що ноутбук сильно гальмує при роботі, згадайте, як давно ви його чистили і чи робили це колись взагалі? Для мотивації нижче додаємо декілька фото.:)

сміття у вентиляторібруд на лопастях вентиляторазабитий радіатор системи охолодження ноутбуканоутбук довго не чистилиматеринська плата під шаром пилу

Отже, як мінімум 3 причини у нас вже є. До четвертої ми б віднесли одну велику групу під назвою "проблеми на материнській платі". Чому так? Бо варіантів там дійсно може бути багато. Для прикладу: від проблем з прошивкою чи мікросхемою BIOS, до проблем з процесором та ін.

 

Діагностика материнської плати та її результати

 

Що сталося з цим Dell Inspiron 3593 P35e?
Окрім скарг на повільну роботу, при кожному увімкненні Dell видавав помилку. Викидав повідомлення, що вольтаж зарядки не відповідає технічним вимогам ноутбука.
Все б нічого - але ж зарядка оригінальна. Ми перевірили її не тільки на відповідність технічним характеристикам, а й чи робоча вона взагалі. З блоком живлення все ок. Значить треба робити діагностику материнської плати. Детальніше про діагностику можете прочитати тут.
Які результати?
 - материнська плата цього пристрою оснащена процесором Core i3 7 покоління з частотою 2.3 GHz. Але задіяно лише 0,41- 0,49 GHZ. Це перша причина повільної роботи.
 - жорсткий диск має bad-сектори, тобто починає помирати. Це інша причина повільної роботи.
 Якщо з останнім пунктом все ясно - треба встановити новий носій інформації, то із заниженою частотою процесора треба розбиратись.

Ми знайшли звідки, як то кажуть, ростуть ноги - проблеми з живленням на материнській платі. Після відновлення живлення, все запрацювало. Повідомлення про невідповідну зарядку при увімкненні теж зникло. Ноутбук готовий.
 Скільки часу пішло на такий ремонт? У даному випадку - 2 дні (включно з діагностикою).
 Яка вартість такого ремонту плати? Від 1200 до 2500 грн(станом на червень 2022 р) - залежить від масштабів пошкоджень. Остаточну ціну ми повідомляємо лише після діагностики ноутбука. Тому ціни вказуємо орієнтовні.
 Яка гарантія? Від 3 до 6 місяців.
 Є запитання по ремонту ноутбука Dell чи іншої марки?
 Зателефонуйте чи напишіть нам.
 067-500-42-81
 099-160-86-40
 096-057-22-46
 ua.service.net@gmail.com

 На час військового стану наш графік роботи:
 понеділок- п'ятниця 
 з 10:00 до 17:00

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.