ua.service.net@gmail.com    
08 жовтня 2021

Asus Rog G531 не заряджається

Asus Rog G531 не заряджається

 

Проблеми із заряджанням ноутбука Asus G531


З назви статті вже й так ясно, що ноутбук Asus Rog Strix G531 перестав заряджатися.

Зі слів власника: наша майстерня - це вже 3-й сервіс за останні декілька місяців; щоразу на ноутбуці виникає одна й та ж проблема із зарядкою.
Супутні скарги:
 - нагрів корпусу в районі гнізда
 - сильний нагрів штекера блоку живлення під час роботи.
Що виявила діагностика ноутбука ua-service?
 - несправне гніздо для зарядки на материнській платі. Сліди короткого замикання, гніздо "підгоріло", це видно добре на фото. Необхідна заміна роз'єму живлення на нове. Варто додати, що на платі будо встановлене ще рідне гніздо, тобто його не міняли, а просто підпаювали контактні "лапки". 

гніздо зарядки Asus G531
 - Підпаяне старе гніздо постійно підкорочувало на плату і штекер блоку живлення. Через це відбувався нагрів корпусу і нагрів штекера зарядки. Оскільки машина потужна, то в такому стані вона пропрацювала недовго(попередні два рази ремонту вистачило приблизно на місяць). Гніздо невдовзі згоріло й на додачу пошкодило сам штекер: вигоріло покриття на внутрішній обоймі штекера внаслідок протікання великих струмів під навантаженням. 

несправний штекер зарядки Asus
 До всього іншого - це в тому числі і конструктивна проблема, бо цей тип роз'єму не розрахований на такі великі струми(прорахунок виробника). На фото: ліворуч - поплавлений штекер 230W зарядки від Asus, праворуч - справний штекер нового блоку живлення для цього ноутбука. 

несправний і новий штекер
 

Ремонт ноутбука Asus, етапи


 Спочатку ми замінили роз'єм на платі.
 Заміна гнізда живлення Asus ROG Strix G531 - 1500 грн (ціна актуальна до кінця 2021 року, уточнюйте)
 Гарантія на роботи - 3 місяці.
 Що робити з блоком? За звичайних обставин такі поломки ремонтуються наступним чином:
  по шву розколюється блок(сама коробочка), з плати управління відпаюється старий шнурок і на плату впаюється новий. Встановлення нового шнурка - в рази надійніше, ніж пайка в місцях розриву чи заміна тільки штекера.

Річ у тім, що це рухомі частини блоку і місце спайки проводів протримається недовго (а так, як більшість любить ці проводи ще й добряче скручувати у клубок, то й тим більше буде служити недовго). Для прикладу на фото показаний 90W блок від Lenovo з розколотим блоком і з вже випаяним старим шнурком, поруч лежить новий оригінальний. 

розібраний блок живлення
  Але! В даному випадку такий варіант ремонту не підійде. Все просто - на ринку досі відсутні шнурки(станом на жовтень 21р.) для таких потужних блоків (штекери й поготів). Переставити шнурок з будь-якої іншої менш потужної зарядки Asus не вийде: блок або "не розуміє" такий шнурок взагалі, або шнурок плавиться під час роботи від надмірного навантаження. 
  Який вихід? На жаль, тільки купувати нову зарядку. ЇЇ вартість в магазинах плюс-мінус 100$.
  Вартість ремонту (ціна) Asus ROG Strix G531: 1500(гніздо)+ 2700(нова зарядка)= 4200 грн(станом на жовтень 2021р.)

 

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.