ua.service.net@gmail.com    
03 серпня 2021

Шумить вентилятор та відсутнє зображення у ноутбуці Asus FX505

  • Шумить вентилятор та відсутнє зображення у ноутбуці Asus FX505
Шумить вентилятор та відсутнє зображення у ноутбуці Asus FX505

 

Несправності, діагностика та відновлення Asus FX505

Ноутбук Asus TUF Gaming FX505GD потрапив до нас у такому стані:

 

Наразі маємо наступне:
- є індикація
- ноутбук не дає картинки, немає зображення.
- торохкотіння вентилятора (а їх у цій моделі два: один для охолодження процесора, інший- для відеокарти та чіпсету Intel HM370. Тож поки невідомо, який з вентиляторів несправний; чи можливо, що й обидва)

система охолодження Asus FX505
 

У процесі діагностики ми виявили наступне:


 - на материнській платі "злетіла" прошивка BIOS, сама ж мікросхема біос жива. Це й стало причиною відсутності зображення та ініціалізації плати.
 - система охолодження ноутбука забита пилом, як кажуть, по самі вінця. Лопасті обох вентиляторів приховані під шаром пилу, на мікросхемах також присутні забруднення. Термопаста на кристалах відеочіпа та процесора висохла й потребує заміни, вона вже давно не виконує свої функції.

пил у вентиляторі

багато пилюки у кулері Asus

забруднення на материнскій платі

термопаста на процесорі

 

Тут однозначно знадобиться профілактика ноутбука. Воно й не дивно, що він видає такі звуки при увімкненні. Після чистки буде зрозуміло, чи знадобиться заміна вентилятора(рів), чи можливо обійдеться тільки їх ремонтом.

Варіант ремонту може бути виключений у двох випадках: 1) фізичне пошкодження деталі: відламані лопасті, шпиндель чи частини корпусу кулера. 2) заводом-виробником не передбачене втручання у корпус деталі(правда і в таких варіантах іноді можна "викрутитись")

 Отже, для відновлення роботи ноутбука Asus нам знадобилось зробити наступне:
  
  - відновити прошивку BIOS на материнській платі.
  - провести чистку системи охолодження (видалити пил з радіатора та вентиляторів, замінити термопасту на кристалах мікросхем, видалити інші забруднення з плати)
  - важлива частина ремонту - температурні тести материнської плати під максимальним навантаженням. На останньому етапі, виявилось, що обидва вентилятори видають шум і торохкотіння не тільки на максимальних обертах, а й просто при увімкненні. Тут ще можливо запропонувати ремонт, бо їх поведінка - наслідок забруднення, а не зносу. На вентиляторах необхідно замінити мастильний матеріал. Що й було зроблено. 

 

Причини виходу з ладу Asus FX505GD


 Коли система охолодження ноутбука досягла критичної точки, пристрій почав вимикатися під час роботи від перегріву. Такі аварійні вимикання й загальна робоча температура поза нормою не могли не відобразитися на прошивці BIOS. Біос виконує підготовку й перевірку всіх пристроїв на ноутбуці перед тим, як почнеться завантаження операційної системи. Часто, коли відбувається багаторазове аварійне відключення, може "злетіти" не тільки система, а й прошивка біос. Що у підсумку і відбулося. Наслідки таких перегрівів і вимикань могли бути значно гіршими - термоудар відеочіпа, відеопам'яті, процесора чи чіпсета. А такий ремонт став би у значну копієчку. 
 У даному випадку, можна сказати, що власнику пощастило. Тому дуже важливо вчасно чистити ноутбук. Адже це коштує значно дешевше за будь-який ремонт материнської плати цієї моделі, і часу забирає небагато. 
 Чистка ноутбука Asus FX505GD в нашій майстерні коштує 1100 грн(станом на осінь 2022 року, уточнюйте,будь ласка), час виконання робіт - 1-2 години.
  

 

©2010 - 2023 Ua-Service.net | Усі права захищені.